Суонзи се развихри срещу румънци (видео)

Отборът на Суонзи се реваншира пред феновете си за загубата с 1:4 от Манчестър Юнайтед на старта на сезона в Англия и постигна впечатляваща победа с 5:1 срещу румънския Петролул в първия плейоф в Лига Европа. "Лебедите" изнесоха истински спектакъл на "Либърти Стейдиъм" и само някакво чудо в реванша може да ги лиши от дебютно участие в груповата фаза на турнира.

От самото начало възпитаниците на Михаел Лаудруп притиснаха съперника в неговата половина и головете не закъсняха. До 25-ата минута резултатът беше 3:0 след две попадения на Уейн Раутлидж и едно на Мичу. Рекордната покупка в историята на клуба Вилфред Бони вкара четвърти гол в 56-ата минута, а в 70-ата се разписа и друго ново попълнение - Алехандро Посуело.

Гостите от Румъния намериха сили само за почетен гол, автор на който стана Георге Грозав в 87-ата минута.

Суонзи - Петролул 5:1
1:0 Раутлидж (14)