Попето с цял мач, греда, асистенция и жълт картон при бой над холандски гранд (видео)

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов игра пълни 90 минути при успеха на неговия Кубан (Краснодар) с 1:0 над холандския гранд Фейенорд в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Нашият сънародник се представи на познатото си високо ниво и асистира за победния гол на Ибрахима Балде, който падна в 60-ата минута. Тогава Попето получи дълъг пас и намери своя колега в атаката на домакините непокрит на границата на вратарското поле, а тъмнокожият стрелец не сгреши, за да даде аванс на руския тим преди реванша.

Другото, с което Попов ще запомни срещата с един от бившите си тимове, е гредата още в 8-ата минута и жълтия картон, който получи от рефера Клеман Турпен в средата на първото полувреме. Тогава той се опита да спечели дузпа за домакините, но съдията прецени, че той е симулирал и го декорира в жълто.

Кубан бе много по-добрият отбор и можеше да вкара още голове във вратата на ротердамци. Така, отборът на Доринел Мунтяну продължава да е безгрешен при дебютното си участие в евротурнирите и има големи шансове да се класира за групите след  реванша на 29 август.

Кубан - Фейенорд 1:0
1:0 Балде (60)