Щутгарт вече е в тежък нокдаун

Щутгарт продължи с кошмарните резултати, след като загуби с 1:2 при визитата си на Аугсбург в последния мач от 3-ия кръг на Бундеслигата. Поражението е трето от три възможни за "швабите", с което те вече са на дъното на класиране с нулев актив. В четвъртък отборът на Бруно Лабадия отстъпи със същия резултат и срещу Риека в плейофа за влизане в Лига Европа, с което приключва тежка седмица.

Аугсбург, който преди този кръг също беше с две загуби, направи много силен двубой, в който доминираше и в края заслужено победи. Още в 6-ата минута Халил Алтънтоп вкара за 1:0 на празна врата. В 36-ата минута централният защитник Ян-Ингвер Калсен-Бракер порази мрежата на Свен Улрайх за втори път с глава след центриране на Рафаел Холцхойзер.

Щутгарт се съвзе и след индивидуален пробив на Александру Максим стигна до дузпа в 42-ата минута, която Ведад Ибишевич реализира.

Веднага след това Холцхойзер нацели гредата на вратата на Щутгарт.

И след почивката домакините бяха по-активни. В 70-ата минута и съдията им помогна, след като даде пресилен червен картон на влезлия малко преди това Ибрахима Траоре за опасно влизане в краката на Рони Филп. С това изгонване беше поставен нов рекорд по брой показани червени картони за един кръг в Бундеслигата - осем.

В 79-ата минута Саша Мьолдерс пропусна да реши още тогава изхода на срещата, след като направи уникален пропуск. Нападателят на Аугсбург излезе сам срещу вратаря, излъга го, но от няколко метра не успя да уцели празната врата.