Динамо (Киев) и Днипро докосват групите след победи като гост (видео)

Динамо (Киев) е на път безпроблемно да се класира за груповата фаза на Лига Европа. Днес украинският гранд спечели с 3:2 гостуването си на Актобе (Казахстан) и едва ли ще има проблеми на реванша. Отборът на Олег Блохин изигра двубоя доста разконцентрирано, но разликата в класите бе твърде голяма, за да се получи изненада. Ярмоленко откри за Динамо в 16-ата минута, но в 37-ата Беноа Тремулинас си вкара автогол и изравни. Два бързи гола на Браун Идейе и Юнес Белханда успокоиха гостите, а второто попадение за Актобе бе дело на Хайрулин.

Днипро също не срещна трудности в първия плейоф и надигра с 3:1 като гост естонския ФК Номме. Евгений Селезньов откри от дузпа, а после Джулиано и Роман Зозуля решиха всичко в полза на тима от Днепропетровск. Почетният гол за домакините падна в 54-ата минута след точен изстрел на Тоомет.

Актобе - Динамо (Киев) 2:3
0:1 Ярмоленко (16)
1:1 Тремулинас (37) авт
1:2 Идейе (52)
1:3 Белханда (57)
2:3 Хайрулин (66)

ФК Номме - Днипро 1:3
0:1 Селезньов (23) д.