Очаквайте в 10:00: Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Бетис и Севиля крачат уверено към групите

Градските съперници Бетис и Севиля постигнаха победи, които ги доближиха до груповата фаза на Лига Европа. Бетис спечели с 2;1 като гост на чешкия Яблонец, а Севиля обърна от 0:1 до 4:1 двубоя срещу Шльонск (Вроцлав).

В Чехия "зелено-белите" стигнаха до успеха в последните минути благодарение на попадение на Седрик. Преди това Хорхе Молина бе дал аванс на тима на Пепе Мел, а Копич се разписа за Яблонец.

По-любопитно се разви мача на "Рамон санчес Писхуан", където Шльонск изненадващо поведе с гол на Пайшао в 16-ата минута. Иван Ракитич възстанови равенството до почивката, а през второто полувреме два гола на Марко Марин и един на Алберто Морено донесоха спокойствие на Унай Емери преди реванша в Полша.

Яблонец - Бетис 1:2
0:1 Молина (21)
1:1 Копич (43)
1:2 Седрик (86)

Севиля - Шльонск (Вроцлав) 4:1
0:1 Пайшао (16)
1:1 Ракитич (36)
2:1 Марин (67)