Локо (Мз) подчини Спартак (Пл) след обрат в края

С домакинска победа 2:1 над плевенския Спартак тръгна Локомотив 2012 (Мездра). Двубоят бе дербито на първия кръг от първенството на Северозападната В група. С действията си футболисти, треньори и фенове показаха, че са забравили ексцесиите от преди около година и половина, разиграли се в прословутия мач между двата отбора на стадион „Плевен“. Освен че всичко в този двубой бе феърплей, отборите показаха класа на ниво Б група.

Срещата бе равностойна и крайно оспорвана. В 40-ата минута на първото полувреме Цветомир Валериев от домакините тресна гредата. Съотношението се запази и след почивката. Течеше 62-ата минута, когато отлично ръководилият срещата главен съдия Георги Йорданов отсъди пряк свободен удар за гостите. Централният им нападател Любомир Тодоров стреля прецизно и Спартак поведе в резултата. Последваха две отлични атаки на плевенчани, които можеха да сложат точка на интригата, но Левашки опази вратата си.

В 68-ата минута бранителят на гостите Мариян Симеонов задържа с ръце съперник и реферът му вдигна втори жълт и червен картон. Този момент като че ли бе повратният в срещата. Отборът на Николай Нинов засили натиска и постепенно обсади наказателното поле на гостите. Така се стигна до 81-ата минута, когато Александър Миков засече в глава центриране на съотборник за 1:1. Три минути по-късно домакините вече ликуваха след попадение на Иван Редовски. То бе идентично като това на съотборникът му.