Монако се разправи с Монпелие

Отборът на Монако продължава отличния си старт в Лига 1 и след като преди седмица в първия кръг на първенството победи с 2:0 като гост Бордо, днес играчите на Клаудио Раниери разбиха с 4:1 шампиона от по-миналата година Монпелие. Хеттрик отбеляза Еманюел Ривиер, а от дузпа се разписа и голямата звезда на тима Радамел Фалкао. За гостите почетният гол бе дело на Виктор Уго Монтаньо. Много силен мач за домакините направиха и младите надежди Лукас Окампос и Яник Ферейра Караско, които постоянно тормозеха отбраната на гостите.

Резултатът бе открит от Фалкао от дузпа в 18-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Сиака Тиене срещу Окампос. Скоро обаче резултатът бе изравнен, след като Виктор Уго Монтаньо бе оставен непокрит в наказателното поле при едно центриране на Бенжамен Стамбули и с глава вкара първия си гол за Монпелие след завръщането си от Рен.

Минута преди почивката монегаските отново излязоха напред. При един рикошет топката стигна до Ривиер сам срещу вратаря Лоран Пионие и нападателят технично го прехвърли. Гостите имаха претенции за фаул на Ривиер срещу Даниел Конгре, но реферът Беноа Мийо не ги уважи.

В 58-ата минута резултатът стана 3:1 в полза на домакините. Отново точен бе Ривиер. 23-годишният играч се разписа, след като засече с крак центриране от корнер на Ферейра Караско.

В средата на втората част гостите останаха с човек по-малко, след като Конгре спъна Ферйера Караско, който направи самостоятелен пробив и излизаше сам срещу вратаря. В 82-ата минута Ревейер отбеляза третия си гол и оформи хеттрика си. Играчът довкара на празна врата една избита топка от вратаря след удар на Ферейра Караско.

Така Монако стана четвъртият отбор в шампионата след Лион, Марсилия и Сент Етиен, който записа две победи в първите си два мача. Ревейер пък повежда в класирането на голмайсторите, след като вече има четири попадения. Монпелие пък остава с една точка, спечелена при домакинството на Пари Сен Жермен преди седмица.