Майнц покоси Фрайбург (видео)

Отборът на Майнц 05 надви с 2:1 Фрайбург като гост в среща от втория кръг на германския елитен шампионат. Гостите се възползваха от стабилната си игра в защита и контраатакуваха решаващо в средата на втората част.

Домакините играха много по-настойчиво през първото полувреме, но не успяха да вкарат. Тимът на Кристиан Щрайх заложи на игра с много подавания, за да пробие затворилия се съперник. Ники Цимлинг имаше шанс да вкара за гостите в 36-ата минута, но ударът му профуча покрай гредата. Жонатан Шмид можеше да зарадва трибуните в 43-ата минута, но ударът му от 22 метра размина целта.

През втората част гостите решиха спора с две попадения в рамките на четири минути. В 64-ата Ники Цимлинг засече с глава центриране на Йоханес Гайс. В 68-ата Николай Мюлер вкара след асистенция на Цимлинг - 0:2. В 71-вата Себастиан Фрайс върна един гол след подаване на Желсон Фернандес.

Снимка: Getty Images/Guliver