Нефтохимик остави Славия без победа след хикс край морето

Отборът на Славия продължава да не може да запише победа на сметката си от началото на новия сезон в "А" група. Днес "белите" завършиха наравно 1:1 в гостуването си на Нефтохимик в Бургас и вече четири поредни мача не са усещали вкуса на успеха. Софиянци първи откриха резултата в мача в 20-ата минута след страхотно попадение на Фернандо да Силва, но домакините показаха характер и успяха да се преборят поне за точка с гол на Петър Димитров в 77-ата минута на двубоя.

В началото на двубоя Славия имаше инициативата и повече владееше топката, макар и без да създава реални голови положения. В 20-ата минута обаче превъзходството на "белите" даде своите плодове. Фернандо да Силва получи на дясното крило, напредна необезпокояван в наказателното поле, където от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата за 0:1.

Пет минути по-късно гостите организираха нова интересна атака завършила с техничен прехвърлящ удар на Галин Иванов в аут. Веднага след това обаче и домакините показаха зъби и в 26-ата минута страхотна контраатака завърши с шанс пред Любомир Божинов, който отправи нелош удар, но без да затрудни Георги Петков. В 28-ата минута пък Ангелов центрира към Божинов, който стреля от воле, но отново в ръцете на вратаря на столичани.

Втората част започна с натистк на Нефтохимик и в 54-ата минута Ангел Йошев получи на добра позиция и стреля но покрай вратата. Славия пък отговори с великолепен удар на Радослав Димитров, който се отби от напречната греда. Домакините обаче продължаваха да търсят изравняването и настоятелността им даде резултат в 77-ата минута. Тогава Чипев получи в наказателното поле и отправи удар, който петков отрази, след това при добавката топката отново бе изчистена, но накрая стигна до Петър Димитров, който със силен удар успя да промуши кълбото във вратата за 1:1.

До края на мача Славия бе отборът, който повече търсеше победата, но усилията на гостите не дадоха желания резултат и те трябваше да се примирят с нов мач без победа на сметката си. Така "белите" имат 2 точки в актива си и за момента остават на незавидното 12-то място в таблицата. Нефтохимик пък събра актив от 7 точки и излезе поне временно на 4-ото място в класирането.