Локо (Пд) не прости и на Берое - изравни се с лидерите в "А" група (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) продължи с отличното си представяне от началото на шампионата. Днес "черно-белите" надвиха с 3:1 Берое в здрав сблъсък в последния мач от 3-ия кръг на "А" група и с натрупаните 7 точки делят 1-ото място в елита с градския съперник Ботев (Пловдив) и Литекс. В предишните два кръга момчетата на Александър Станков завършиха 0:0 с ЦСКА и победиха с 2:1 Левски при визитите си в София. За старозагорци това е първо поражение и с актив от 4 точки те са на 7-о място.

Аласан Н'Дайе откри резултата за домакините в 41-ата минута, след като засече с глава центриране от ъглов удар. Давид Каядо изравни в 54-ата минута. Габриел до Кармо възстанови преднината на "смърфовете" в 62-ата минута, а Мартин Камбуров вкара третото попадение от дузпа в 87-ата минута.

В първите минути на мача съперниците наложиха високо темпо на игра като не липсваха атаки и към двете врати. В 3-ата минута Давид Каядо напредна отляво и центрира, но Диего Фераресо бе най-съобразителен и изчисти. Отговорът на домакините не закъсня и две минути по-късно Йордан Тодоров отправи удар към вратата на Иван Караджов, но кълбото излезе в аут.

Постепенно "черно-белите" наложиха натиск, но атаките им се разбиваха в добре организираната защита в зелено-бяло. В 28-ата минута изстрел на Мартин Камбуров от фаул мина над вратата. В 41-ата минута обаче възпитаниците на Сашо Станков успяха да използват една от силните си страни - статичните положения, и стигнаха до попадение. Здравко Лазаров центрира от корнер, Н'Дайе се извиси в наказателното поле и прати топката неспасяемо за 1:0. Това е втори пореден гол за французина, който се разписа и при успеха срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов".

Двата тима зарадваха феновете на стадион "Локомотив", които бяха на висота през целия мач, с още по-атрактивен футбол след почивката. Футболистите на Берое тръгнаха доста по-смело в атака и успяха да наваксат своя пасив при първата си добра възможност. В 54-ата минута Амир Саюд пусна чудесен пас към Каядо, португалецът напредна към наказателното поле и простреля Йордан Господинов за 1:1.

Три минути по-късно Камбуров бе оставен сам в наказателното поле, но заби топката с глава в земята и тя излезе в аут. Малко след това Елиаш да Силва създаде суматоха в наказателното поле на пловдивчани, но с общи усилия "черно-бялата" отбрана го спря.

"Смърфовете" бързо успяха да се отърсят от шока и на свой ред погледнаха към вратата на Караджов. В 62-ата минута късметът отново им се усмихна след статично положение. Александър Якимов центрира от фаул, Мартин Кавдански скочи най-високо и с глава прати топката в дясната греда. До Кармо бе най-съобразителен след получилия се рикошет и от няколко метра прати топката зад Караджов.

Играчите на Локомотив можеха да решат всичко в 72-ата минута, когато Камбуров бе изведен в отлична позиция. Нападателят влезе в наказателното поле, но вместо да стреля потърси Здравко Лазаров, който бе изостанал и нямаше как да засече подаването му в опразнената врата.

Три минути по-късно старозагорци пропуснаха златен шанс. Здравко Илиев изскочи зад отбраната, преодоля Господинов и насочи топката в очертанията на вратата, но Фераресо подложи главата си и не допусна да се стигне до ново изравняване.

В 87-ата минута реферът Станислав Тодоров отсъди спорна дузпа за "черно-белите" за нарушение на Пламен Крумов срещу Георги Стефанов. Камбуров застана зад бялата точка и с прецизно изпълнение оформи крайния резултат.