Феноменален обрат! Страхотно постижение! Партизан на колене след пердах от Лудогорец (видео)

Отборът на Лудогорец продължава да пише своята история в Европа. След като преди една седмица "орлите" победиха с 3:0 Слован Братислава в Разград, днес тимът на Стойчо Стоев постигна нов голям успех. Шампионът на България се наложи с 2:1 над сръбския гранд Партизан в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионска лига.

Гостите от Белград, които в последните пет минути играха с човек по-малко поведоха чрез Маркович в 48-ата минута. За радост на всички привърженици на "зелените", а и на неутралните фенове в България, Лудогорец бързо се изправи на крака и успя да стигне до пълен обрат. В 54-ата минута Марселиньо изравни, а в 67-ата минута резервата Михаил Александров оформи крайното 2:1.

Пред погледа на собствениците на клуба - Кирил и Георги Домусчиеви, Борислав Михайлов и 6500 привърженици на стадиона, Лудогорец изигра отличен мач и записа напълно заслужен успех. "Орлите" дори може да съжаляват, тъй като надиграха своя именит опонент по всички параграфи и спокойно можеше да запишат по-изразителна победа. Просто трябваше да вкарат поне още едно от многото създадени ситуации пред противниковата врата.

Домакините започнаха по-мотивирано срещата и още в 10-ата минута създадоха първото опасно положение. Светослав Дяков изведе на удобна позиция Иван Стоянов, който се опита да прехвърли стража на Партизан, но защитник на гостите изби с глава. Осем минути по-късно "орлите" бяха на крачка от попадение. Роман Безяк излезе сам срещу вратаря под ъгъл, но вместо да стреля с левия крак шутира с външен фалц с десния. Изстрелът не бе достатъчно силен и вратарят изби в корнер.

В 44-ата минута Жуниор Кайсара нахлу в наказателното поле и падна след сблъсък с противников състезател. Съдията обаче прецени, че няма нарушение и не посочи бялата точка. В даденото за първата част продължение удар на Безяк от въздуха профуча на сантиметри от страничната греда.

Лудогорец започна във вихрено темпо вторите 45 минути и още с първата си атака възпитаниците на Стойчо Стоев можеше да отбележат. Противно на логиката сърбите първи стигнаха до гол. Това се случи в 48-ата минута, когато Маркович се възползва от грешка в защита от страна на Марселиньо, който не успя да изчисти топката и останал сам срещу Владислав Стоянов прати кълбото в мрежата.

Радостта на Партизан обаче бе твърде кратка. В 54-ата минута Марселиньо отбеляза красив гол. Бразилецът бе изведен отляво по атаката и с прецизен удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл. В 67-ата минута влезлият като резерва Михаил Александров се превърна в герой, след като покачи на 2:1. Фланговият играч изскочи от задна позиция, майсторски преодоля вратаря и прати топката в мрежата.

В 85-ата минута Йоич получи втори жълт, респективно червен картон и се прибра принудително в съблекалнята. Три минути по-късно Фабио Ешпиньо пропусна да направи резултата по-изразителен. Нисичкият футболист се освободи от двама пазачи и изскочи на отлична позиция, но стреля право в ръцете на вратаря. В самия край на двубоя късметът покри българския тим, тъй като играч на Партизан излезе на добра позиция, но стреля слабо и Стоянов спаси.

ЛУДОГОРЕЦ - ПАРТИЗАН 2:1

0:1 Маркович 48
1:1 Марселиньо 54
2:1 Александров 67

ЛУДОГОРЕЦ: Вл. Стоянов, Кайсара, Барт, Моци, Минев, Дяков, Златински, Абало (58-Александров), Марселиньо (90-Ернандес), Ив. Стоянов, Безяк (81-Ешпиньо)

ПАРТИЗАН: Лукач, Гулан, Обрадович, Иванов, Аксентиевич, Маркович, Йоич, Нинкович, Илич, Лука, Шчепович

снимка: Емона Цончева/Sportal.bg