Ботев (Пд) с неубедителен старт

Отборът на Ботев (Пловдив) записа равенство 2:2 със своя сателит Раковски в първата си контрола от лятната подоготовка. Станислав Костов отбеляза и двата гола за "канарчетата", а Атанасов и Генчев се разписаха за втородивизионния отбор. Треньорът Станимир Стоилов не можеше да разчита в днешния спаринг на националите Веселин Минев, Йордан Христов, Тодор Неделев и Бобан Грънчаров. Почивка получи и голмайсторът на тима Иван Цветков.

Двата тима излязоха с фланелки в подкрепа на болния от левкемия Иван Земярски.

Пловдивчани започнаха мача на високи обороти и поведоха още в 5-ата минута, когато Костов се разписа със силен удар от границата на наказателното поле. В следващите минути Вандер Виейра и Луис Педро пропуснаха да удвоят преднината на Ботев.

Гостите се възползваха от тези пропуски и на свой ред стигнаха до изравнително попадение при първата си опасна атака. В 15-ата минута Петър Атанасов засече центриране от левия фланг и не остави шанс на Росен Андонов. Шест минути по-късно футболистите на втородивизионния тим се възползваха от грешка на Борис Галчев в центъра на терена, организираха контраатака и Генчев направи 1:2.

До края на полувремето Вандер пропусна още две положения, а гол на Костов не бе зачетен заради засада.

В началото на втората част новото попълнение в селекцията на Мъри Ромарио Кортзорг показа класата си по лявото крило, след което центрира към Костов и от няколко метра бившият футболист на ЦСКА направи 2:2.

Последваха много смени и в двата тима, които нарушиха ритъма на игра. Все пак "канарчетата" бяха по-близо до победата, но юношата на Левски Цветелин Чунчуков не бе достатъчно съобразителен при двете открили му се възможности да се разпише.

Ботев (Пд) - Раковски 2:2

1:0 Костов (5)
1:1 Атанасов (15)
1:2 Генчев (21)
2:2 Костов (53)

Ботев (Пд): Росен Андонов, Костадин Дяков, Сивард Спрокел, Томаш Иршак, Артур Енрике, Мариян Огнянов, Борис Галчев, Луис Педро, Вандер Виейра, Ромарио Кортзорг, Станислав Костов (Димитров, Айтов, Рахов, Павлов, Серкан, Чунчуков, Васев, Казаков, Терзиев)

Раковски: Спасов, Аргиров, Терзиев, В. Байрев, Стефанов, Казаков, Б. Васев, П. Атанасов, Павлов, Генчев, Бижев (П. Петков, Телкийски, Гюзелев, Е. Петков, Ангелов, Лачев, Стоянов)