Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Страхотно шоу пред 11 000 в чест на Стилиян - Бербатов и Мартин "скриха топката" на Астън Вила (видео)

Легендите на България и Астън Вила спретнаха великолепно шоу пред 11 000 зрители в благотворителния мач "Благодарим ти, Стан!" в София, който завърши при резултат 4:2 в полза на трикольорите. Много големи футболисти на България уважиха поканата на Стилиян Петров за тази среща. Приходите от двубоя ще отидат за деца, болни от левкемия. След срещата бившият капитан на България, Селтик и Астън Вила обяви, че ще дари още 10 000 паунда за благотворителната кауза.

Христо Стоичков изведе "трикольорите" с капитанската лента, но в 10-ата минута на негово място се появи Мартин Петров.

Най-добрият роден играч в момента Димитър Бербатов също игра от първата минута и с два атрактивни гола - с пета и от воле, вдигна трибуните на крака. Отлично му партнираше Мартин Петров, който се отличи с попадение и няколко асистенции. Четвъртия гол за нашия тим вкара Петър Михтарски, а за Астън Вила на два пъти бе точен Мартин Карутърс.

В 17-та минута трикольорите можеха да открият резултата, когато Мартин Петров пусна по земя към Наско Сираков, но легендата на Левски нацели дясната греда. В 19-та минута мачът бе временно спрян, а над 11-те хиляди по трибуните започнаха да ръкопляскат и да скандират името на Стилиян Петров.

В 23-та минута България откри резултата. Димитър Бербатов овладя една топка в центъра на терена, пусна извеждащ пас към Мартин Петров, който хладнокръвно реализира, останал очи в очи със стража на Астън Вила Стефан Постма.

В 31-та минута Астън Вила организира добра атака отдясно, която завърши с пас на Лий Хендри към непокрития Мартин Карутърс, който от два метра изравни.

След почивката нашите легенди натиснаха съперника и в 51-та минута отново поведоха в резултата. Илиян Илиев подаде към Мартин Петров, който с едно докосване изведе Димитър Бербатов, а футболистът на Фулъм вдигна публиката на крака, след като вкара атрактивно с пета.

Ветераните на Астън Вила не се пердадоха и чрез втория гол на Карутърс изравниха за 2:2 в 70-та минута. Само минута по-късно Бербатов спря топката на гърди и след удар от воле вкара за 3:2 за България.

В 76-та минута Мартин Петров изведе Петър Михтарски сам срещу вратаря, и нападателят на трикольорите оформи крайното 4:2 за нашия тим.

БЪЛГАРИЯ - АСТЪН ВИЛА 4:2