Калиакра остава в професионалния футбол

Калиакра победи Чавдар (Етрополе) с 3:1 в последния пролетен кръг на първенството на Б групата и си осигури оставането в професионалния футбол. Изискването за победа на всяка цена беляза с напрежение началото на двубоя, но след първото попадение отборът на домакините се отпусна и доминира до последния съдийски сигнал. По същото време директният съперник на каварненци за оцеляването - Шумен 2010, падна катастрофално 2:9 от Банско, и се завръща при аматьорите.

В 26-ата минута в Каварна за симулативна игра на границата на наказателното поле Александър Василев от Чавдар получи втори жълт картон, след това видя и червения цвят и остави съиграчите си с човек по-малко до края на срещата. Голът на надеждата вкара Георги Кичуков от пряк свободен удар в 36-ата минута, а голът на успокоение дойде две минути след началото на второто полувреме. Вкара го Мариан Иванов с глава след изпълнение на ъглов удар - 2:0. След второто попадение Калиакра намали остротата на атаките си и беше наказан. Николай Маринов преодоля последователно трима играчи от Каварна, а след това и вратаря и намали резултата - 2:1. Крайният резултат оформи Фабрис Фока в 90-ата минута на мача. След няколко неуспешни опита да стреля във вратата на етрополци камерунският нападател получи отлично центриране отдясно от Пламен Димитров, свали си топката и с неспасяем удар вкара в мрежата за 3:1.

От "Б" група изпадат още Видима-Раковски и Септември (Симитли), а Сливен се отказа по-рано през сезона. В "А" група пък ще играят Нефтохимик и Любимец.