Берое потвърди своя възход след инфарктен обрат над Локо в Пловдив

Берое продължи с доброто си представяне през пролетта, след като днес заралии победиха с 2:1 като гост Локомотив (Пловдив) в мач от 29-ия кръг на "А" група. Смърфовете поведоха с гол от фаул на Христо Златински в началото на втората част, но с попадения на Ситое и Андонов в последните минути заралии осъществиха пълен обрат.

Първата опасна ситуация в мача бе създадена от състава на гостите. След центриране на Педро Еуженио Павел Ковачев изчисти лошо топката, която попадна в Георги Андонов, но нападателят на заралии стреля в аут. Само 180 секунди по-късно Мартин Райнов изведе Педро Еуженио очи в очи със стража на домакините Йордан Господинов, но футболистът на Берое не уцели вратата.

Малко по-късно Дончо Атанасов попаде към Ситое, но сантиметри не достигнаха на нападателя да вкара на празна врата.

Постепенно домакините изнесоха играта в по-предни позиции и на свой ред създадоха няколко добри ситуации за гол. Първо Христо Златински стреля в аут, а в 27-та минута центрирането му бе засечено с глава от Павел Ковачев, но изстрелът на защитника отново не намери целта.

Гостите от Стара Загора отговориха с опасен шут на Дончо Атанасов в 29-та минута, а две по-късно се наложи играта да бъде спряна за момент, защото топката се спука и трябваше да бъде заменена.

След почивката двата отбора демонстрираха далеч по-атрактивна игра и голът не закъсня. Домакините вкара чрез Христо Златински в 51-та минута. Тогава Маламов бе фаулиран в дъгата пред наказателното поле на Берое и след майсторско изпълнение капитанът на смърфовете прати топката в долния десен ъгъл на старозагорската врата.

След тази ситуация играчите на Петър Хубчев се активизираха, но Локо Пд удържа крехката си преднина чак до 86-та минута, когато Берое изравни. Амир Саюд центрира от корнер и Джери Ситое простреля с глава Йордан Господинов.

Последва опасен шут на Елиаш, но Валери Георгиев изчисти от голлинията. Само три минути след изравнителния гол Саюд отново центрира от корнер и Георги Андонов с глава вкара второ попадение за своя отбор, с което оформи крайното 2:1 за Берое.