Лудогорец отнесе Черноморец - словенска резерва скъса мрежата на акулите (видео)

Шампионът на България Лудогорец разби с 3:0 Черноморец в мач от 25-ия кръг на "А" група и отново дръпна с две точки на върха пред преследвача Левски. В герои за орлите се превърнаха две от резервите на тима - Роман Безяк и Иван Стоянов, които вкараха след почивката и трите попадения. Особено активен бе словенецът, който се разписа на два пъти, а вторият гол със сигурност ще претендира за попадение на кръга. Нападателят вдигна топката във въздуха и след бомбен удар от воле "скъса" мрежата на гостуващия страж Ник Дашев.

Като оправдание за тежката загуба донякъде може да служат и трите принудителни смени, които извършиха бургазлии.

Гостите можеха да открият резултата още в първата минута, когато организираха скоростна контраатака, след която Станислав Дрянов се озова очи в очи с Владо Стоянов, но стреля в аут.

Лудогорец отговори подобаващо с две отлични атаки. Първо Марселиньо овладя топката пред наказателното поле на акулите, финтира един бранител и пусна към непокрития Шоко. Защитникът стреля по диагонал, но Ник Дашев спаси. Секунди по-късно Михаил Александров получи пас на дясното крило, влезе навътре и стреля, но над напречната греда.

В 6-та минута Георги Терзиев влезе изключително остро в краката на Жуниор Кишада, успя да удари топката и същевременно да отнесе нападателя, но реферът не отсъди дузпа, а ъглов удар.

В 15-та минута хубав изстрел на Дрянов от границата на наказателното поле мина покрай лявата греда на Стоянов.

След тези ситуации до края на първата част Лудогорец продължи да има териториално превъзходство, но Черноморец се бранеше грамотно и не допусна повече опасности пред своята врата.

Второто полувреме започна с пропуск на Черноморец. В 47-та минута Терзиев засече центриране от корнер, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на домакинската врата.

Постепенно домакините натиснаха сериозно своя противник, а Черноморец видимо изнемогваше, особено след влизането в игра на Иван Стоянов и Роман Безяк.

В 58-та минута Лудогорец организира добра атака по дясното крило. Шоко центрира към непокрития Дяков, който стреля в аут след удар с глава.

Секунди по-късно орлите откриха резултата. Резервата Роман Безяк получи извеждащ от Иванов, напредна отдясно в наказателното поле на противника и след отличен диагонален изстрел по земя намери долния десен ъгъл на черноморската врата. При паса към словенеца останаха съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

В 68-та минута домакините вкараха втори гол. Марселиньо изведе с едно докосване Иван Стоянов очи в очи с Ник Дашев и нападателат на орлите бе безпогрешен.

В 77-та минута резултатът набъбна на 3:0 след брилянтен шут от воле на Роман Безяк, а до края на срещата Лудогорец на няколко пъти изпусна да вкара и четвърто попадение.