Лудогорец премаза Ботев (видео)

Шампионът на България Лудогорец премаза с 4:1 гостуващия тим на Ботев (Враца) в мач от 24-ия кръг на "А" група. Попаденията за "орлите" вкараха Мирослав Иванов (20), Димо Бакалов (30), Михаил Александров (42) и Иван Стоянов (83). Почетният гол за врачани бе дело на Цветелин Тонев (87).

Това бе най-малкото, с което гостите си тръгнаха от стадиона в Разград, тъй като ако възпитаниците на Ивайло Петев бяха вкарали дори и половината си голови положения, резултатът щеше де бъде двуцифрен.

Лудогорец тръгна да гази своя опонент още от първата минута и правеше всичко възможно да се настани колкото се може по-далеч в противниковата половина. Агресивната игра на "орлите" даде резултат в 20-ата минута, когато Мирослав Иванов сложи началото на головата фиеста, след прецизно центриране на Жуниор Кишада.

Натискът на домакините продължи с пълна сила. В 26-ата минута след една от поредните атаки на "орлите", изстрел на Димо Бакалов мина на сантиметри от левия страничен стълб. Четири минути по-късно шампионът на България стигна до втори гол. Негов автор бе Бакалов. Бившият състезател на Сливен се възползва от центриране на Шоко и на празна врата опъна мрежата.

Последва вихрена атака, при която Кишада бе изведен в отлична позиция. Нападателят можеше окончателно да сложи точка на спора, но не намери добре топката и тя излезе в аут.

В 42-ата минута Михаил Александров записа името си сред голмайсторите, покачвайки на 3:0. Кишада изведе Жуниор Кайсара сам срещу вратаря, бранителят стреля, но стражът Христо Митов спаси. При добавката обаче Александров не сбърка.

Втората част отново започна със сериозен натиск. В 66-ата минута вратарят на Ботев Враца бе подложен на сериозен обстрел. Той стартира с шут на Кишада от малкото наказателно поле и продължи с два на Иванов Стоянов от няколко метра, но четвърти гол така и не падна.

Фрапантните пропуски продължиха до края на срещата. В 73-ата минута Александров на два пъти направи по-трудното и вместо да прати кълбото в мрежата, стреля право в тялото на вратаря.

Секунди по-късно Кишада не остана по-назад от своя съотборник и от границата на малкия пеналт, необезпокояван от никого стреля високо над напречната греда. В 83-ата минута Иван Стоянов покачи на 4:0, след перфектно изпълнен пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

Малко преди края Ботев успя да намали резултата. Цветелин Тонев се възползва от груба грешка на Шоко и последвала лоша намеса на Урош Голубович, и вкара почетното попадение, негово първо в "А" група.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ВР 4:1