Силен ЦСКА трепери накрая след рекорден брой пропуски - БГ Моуриньо прави странни смени (видео+галерия)

ЦСКА изигра силен домакински мач срещу отбора на Славия, но след куп пропуски и много треперене в края спечели срещата само с 2:1. Армейците поведоха в средата на втората част след два гола в рамките на минута чрез Анисе и Делев, а за белите се разписа Янко Сандански с гол в 83-та минута.

Много силен мач за червените изиграха Нджонго Присо, Марсиньо и Иван Бандаловски. След двата гола треньорът на домакините Милен Радуканов реши да замени първите двама съответно със Сержиньо и младия Богомил Христов, което за малко не коства трите точки на тима му.

Срещата започна със страхотен натиск на ЦСКА. В 7-та минута Платини отправи първия удар в очертанията на една от двете врати, но Георги Петков без проблем спаси. Само две минути по-късно Бандаловски изведе по великолепен начин своя съотборник Анисе сам срещу вратаря, но мадагаскарецът отигра нескопосано ситуацията и стреля слабо в Петков.

В 10-та минута нов сериозен пропуск за ЦСКА, когато и Марсиньо изпусна сам срещу вратаря.

В 17-та минута Марсиньо изведе отлично Платини сам срещу вратаря, но бразилецът стреля слабо и Георги Петков спаси. В тази ситуация страничният рефер вдигна несъществуваща засада и извади късмет, че Платини не успя да вкара.

След 120 секунди великолепна атака за червените завърши с пас на Делев към Анисе, мадагаскарецът върна топката към своя съотборник, който стреля, но Петков за пореден път спаси.

В 41-та минута след пореден добър пробив на Бандаловски отдясно топката достигна до Анисе, който отново пропусна да вкара.

В 43-та минута Присо отнесе бранител на гостите по дясното крило и центрира отлично към Платини, който от два метра не уцели вратата.

Така се стигна до даденото от рефера продължение на първата част, когато Славия за малко не откри резултата при първата по-сериозна ситуация пред вратата на ЦСКА. След центриране от фаул Виктор Генев стреля с глава, но топката профуча покрай лявата греда на Черни.

В началото на второто полувреме белите изравниха играта и след няколко изпълнени корнери можеха и да вкарат гол.

Все пак логичното се случи и след куп пропуски червените вкараха чрез Анисе в 66-та минута. Играещият много силно Нджонго Присо подаде към другия най-добър футболист на червените в този мач Иван Бандаловски, който центрира ниско по земя. След кратко меле топката попадна в мадагаскареца и след шут от 8-9 метра резултатът бе открит. Само минута по-късно отлична контраатака завърши с извеждащ пас към резервата Камбуров по дясното крило, който направи показно центриране към непокрития Спас Делев и нисичкият нападател простреля с летящ плонж Георги Петков.

В 83-та минута Славия заслужено вкара гол, а автор на попадението стана Янко Сандански, който се разписа след шут от границата на наказателното поле. Секунди по-рано Богомил Дяков уцели греда.

До края на срещата ЦСКА потрепери за трите точки, но в крайна сметка успя да съхрани крехкия си аванс.

ЦСКА - СЛАВИЯ 2:1