Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черноморец посочи на Миньор пътя към "Б" група (видео)

Отборът на Миньор (Перник) допусна домакинско поражение 0:1 от Черноморец в мач от 21-ия кръг на "А" група. Лорис Арно вкара единствения гол в срещата още в 3-ата минута. Неуспехът оставя "чуковете" в зоната на изпадащите, но вече на 4 точки от спасителната зона. Те са на 14-о място с едва 16 точки. "Акулите" пък са 6-и с 33 точки.

Бившият играч на перничани Ванчо Траянов бе в основата на загубата на Миньор. Халфът, който бе освиркван през целия двубой, направи пробив в 3-ата минута и подаде на Арно. Първият удар на французина бе спасен от Боян Пейков, но при добавката миналият и през Пари Сен Жермен нападател не сбърка и се разписа за 0:1.

След попадението футболистите на Димитър Димитров се прибраха в своята половина, изчаквайки спокойно евентуален натиск на Миньор. В действията на домакините обаче цареше пълен хаос и те трудно създаваха положения. Показателна бе ситуацията в 15-ата минута, когато Давид Стоянов опита пас в предни позиции, но уцели съотборника си Ивайло Стоянов и го прати на земята. Наложи се дори лекарите на перничани да влизат на терена, за да окажат помощ на пострадалия.

В 30-ата минута перничани създадоха меле пред Стоян Колев, но не се намери кой да нанесе решителен удар.

В началото на втората част домакините наложиха натиск и заградиха бургазлии в наказателното им поле, но точен удар към Колев отново нямаше. Чак в 54-ата минута Петър Петров тества рефлекса на вратаря, но опитният страж се справи.

До края на срещата гостите можеха да увеличат преднината си, но резервата Преслав Йорданов не бе прецизен при две контраатаки.