Порто е на 1/8-финал след нова голова драма с Айнтрахт (видео)

Португалският гранд Порто се класира на 1/8-финалите на Лига Европа след още един драматичен мач с Айнтрахт (Франкфурт). "Драконите" завършиха 3:3 при гостуването си на германския тим в срещата-реванш от 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир. Първият мач на португалска земя също бе завършил без победител - 2:2, но заради повечето отбелязани голове на чужд терен напред продължават "драконите".

В 37-ата минута Айнтрахт поведе с 1:0 в резултата след блестяща атака като по учебник, в която имаше и пас с пета. Топката достигна до намиращия се съвсем близо до вратата на Порто халф Щефан Айгнер, който я насочи в мрежата зад Елтон.

Седем минути след почивката германският тим вкара втори гол. Транкило Барнета бе изпуснат от бранителите на Порто и подаде на намиращия се до него Александер Майер, който без проблеми изпрати топката в опразнената врата на "драконите".

Португалците обаче намалиха изоставането си на 1:2 само 6 минути по-късно. В 58-ата минута защитникът Елаким Мангала заби топката с глава в мрежата зад Кевин Трап след центриране на Рикардо Куарешма.

В 60а-ата минута домакините бяха много близо до това да поведат с 3:1, но като по чудо топката не се озова във вратата на Порто след бърза атака на играчите на Айнтрахт.

В 71-ата минута "драконите" изравниха резултата. След заучено положение след изпълнение на фаул Фернандо центрира отдясно и Мангала реализира второто си попадение в двубоя, като отново бе точен с глава - 2:2.

Головото шоу обаче не бе приключило. В 76-ата минута Майер с удар от въздуха отблизо направи резултата 3:2 и Айнтрахт отново излезе напред в резултата. Четири минути преди края обаче резервата Набил Гилас с удар от непосредствена близост направи резултата 3:3 и класира Порто за 1/8-финалите.

В следващата фаза "драконите" ще играят с италианския клуб Наполи, който елиминира английския Суонзи.

АЙНТРАХТ - ПОРТО 3:3 (В ПЪРВИЯ МАЧ 2:2)
1:0 Айгнер (37)
2:0 Майер (52)
2:1 Мангала (58)
2:2 Мангала (71)
3:2 Майер (76)
3:3 Гилас (86)