Лудогорец показа характер и не се даде на двукратен шампион на Русия (видео+галерия)

Лудогорец завърши 1:1 с двукратния руски шампион Рубин (Казан) в първата си контрола на турска земя. Руснаците откриха резултата чрез Мохаметшин, но след сериозен натиск в последния половин час от срещата орлите стигнаха до изравнително попадение, дело на Теро Мантула.

В първия четвърт час играта бе равностойна, без сериозни опасности пред двете врати. В 8-та минута Карадениз стреля от фаул, но Стоянов без проблем спаси.

В 15-та минута шампионът на България бе много близо да открие резултата след опасен шут на Дани Абало, но стражът на руснаците Рижиков прояви невероятен рефлекс и изби.

В 24-та минута Рубин създаде първата си чиста голова възможност. Ерменко стреля от 9-10 метра, но Моци, който бе на голлинията, изчисти в корнер. Малко преди тази ситуация Лудогорец организира добра атака чрез Марселиньо, но Луму не успя да стреля добре от удобна позиция.

В 33-та минута Карадениз преодоля Шоко и още един футболист на Лудогорец по лявото крило и подаде отлично към Ерменко, който обаче стреля високо над гредата. Орлите отговориха с удар на Абало, попаднал в ръцете на руския вратар.

В края на първото полувреме двата отбора си размениха по още едно голово положение. Първо отбраната на орлите изпусна Прудников, който стреля, но Стоянов спаси. В ответната атака Марселиньо напредна опасно по дясното крило, подаде към непокрития Кишада, който обработи бавно топката и тя му бе избита. Ешпиньо обаче успя да я овладее и опита фалцов изстрел, който мина над напречната греда.

След почивката наставникът на орлите Стойчо Стоев смени почти целия състав, а на терена от първата част остана само Моци.

В началото на второто полувреме Рубин взе инициативата и в 56-та минута откри резултата. Азмун изведе Мохаметшин зад гърба на българската отбрана и нападателят реализира.

В 62-та минута Коронов получи втори жълт и респективно червен картон за игра с ръка в центъра на терена, но на негово място влезе Нуров.

От тук до края на проверката Лудогорец заигра далеч по-добре и натисна своя съперник. Изстрели на Златински и Кайсара не намериха целта. В 73-та минута пък Мисиджан имаше отличен шанс да изравни, когато стреля с глава, но в аут. Осем минути по-късно нова добра атака на българския шампион, организирана чрез активния Мисиджан, завърши с центриране на холандеца отдясно, но Безяк не успя да уцели вратата след удар с глава.

Логичното се случи в 89-та минута, когато Лудогорец изравни. Ернандес центрира от фаул, топката бе избита от руската отбрана. Последва нов шут по посока на вратата на Рубин, който попадна в непокрития Мантула. Централният бранител на българите овладя добре топката и хладнокръвно я изпрати в долния ляв ъгъл за крайното 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ - РУБИН 1:1

0:1 Мохаметшин 56
1:1 Мантула 89

Жълти картони: Моци, Терзиев, Луму, Кишада (Лудогорец)

Навас, Кисляк, Еременко (Рубин)

Червен картон: Коронов (Рубин)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Шоко, Моци, Терзиев, Минев, Дяков, Ешпиньо, Абало, Марселиньо, Луму, Кишада (в 46-та минута влизат: Чворович, Златински, Мантула, Бургзорг, Александров, Ернандес, Кайсара, Мисиджан, Безяк, Витиня; в 76-та минута влизат: Бакалов, Терзиев)

РУБИН: Рижиков, Кузмин, Кверквелия, Навас, Камболов, Кулик, Кисляк, Ерменко, Карадениз, Мвила, Прудников (в 46-та минута влизат: Аруаускис, Гетигежев, Абишов, Жестоков, Торбинский, Коронов, Азмун, Мохаметшин, Шаронов, Рибалка)