Нант надви Ница в седемголов трилър за Купата на Лигата

Нант победи Ница с 4:3 в страхотен трилър от 1/4-финала за Купата на Лигата във Франция и се класира за следващата фаза на турнира. Двата тима направиха страхотно зрелище на стадион "Луис Фонтено", но домакините в крайна сметка зарадваха своите почитатели с победа.

Срещата започна по-добре за гостите, които първи взеха преднина в мача с гол на Дидие Дигар още в 17-ата. В началото на второто полувреме обаче Нант сътвори пълен обрат с две попадения на Филип Джорджевич в 48-ата и 52-ата минута. Тимоти Колоджйешак отново възстанови равенството в мача в 72-ата минута, но в 77-ата Вискарондо пак изведе домакините напред - 3:2. Играчите на Ница обаче не се предадоха и Дарио Цвитанич за пореден път възстанови равенството в 86-ата минута, но само минута по-късно Серж Гакпе окончателно подпечата успеха на "канарчетата" за крайното 4:3.

Така Нант продължава на 1/2-финал, докато Ница приключва участието си в този турнир на тази фаза.