Бетис пак в ролята на боксова круша, Реал Сосиедад беше юмрукът

Отборът на Реал Сосиедад разби с 5:1 Бетис в мач от 16-ия кръг на Примера, игран на "Аноета". Головете за баските вкараха Иманол Агирече (6 и 67), Йон Ансотеги (55), Антоан Гризман (62) и Чаби Прието (85). За гостите от Севиля се разписа Хорхе Молина (19). "Вердибланкос" остават твърдо последни след десетата си шампионатна загуба.

Домакините излязоха напред в рзултата с ранен гол в шестата минута. Централният нападател Иманол Агирече порази мрежата след удар над вратаря Стефан Андерсен след много хубаво подаване на Рубен Пардо. В 12-ата "зелено-белите" отговориха с удар на Рубен Кастро, попаднал в ръцете на Клаудио Браво.

В 19-ата младият талант на Баломпие Алваро Вадийо асистира великолепно на Хорхе Молина, който не потрепна и изравни - 1:1. В 25-ата Антонио Амая за малко не си отбеляза автогол. В 27-ата Молина нямаше късмет и нацели греда след фронтален шут. В 29-ата след удар с глава на Агирече топката мина на сантиметри от целта. В 39-ата Жоан Верду шутира прекалено високо.

Второто полувреме започна с два неуспешни опита на Ноно. В 54-ата Андерсен сякаш несъзнателно отрази удар на Агирече. В 55-ата Йон Ансотеги вкара за "чури урдин" след корнер и пласиране на втора греда. В 62-ата Антоан Гризман дръпна домакините с ново попадение напред след изключителен пас на Агирече. Минута по-късно Хорхе Молина пак разтресе гредата след силен изстрел.

В 67-ата сякаш беше сложена точка с четвърти гол за тима на Хакоба Арасате. След комбинация между Агирече и Пардо "деветката" преодоля Андерсен с фалцово изпълнение. Това беше трета асистенция за 21-годишния опорен халф. В 85-ата дойде и петият гол за Реал Сосиедад. Хосе Анхел центрира отляво и Чаби Прието насочи в мрежата - 5:1.

Сансебастианци се изкачиха на шестата позиция. Борецът в Лига Европа Бетис продължава да стърже на дъното в Испания и има само десет точки на последното място.

Снимка: Getty Images/Guliver