Бордо се добра до успех над Валансиен

Отборът на Бордо победи с 2:1 Валансиен в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Жирондинците стигнаха трудно до успеха, тъй като изоставаха в резултата, а след това гостите изпуснаха дузпа при резултат 1:1.

След нулево първо полувреме, в което домакините имаха пълно превъзходство и само липсата на късмет им попречи да излязат напред в резултата, Валансиен успя да стигне до гол в 55-ата минута. При едно изпълнение на ъглов удар Тонго Хамед Думбия откри с глава. Само три минути по-късно обаче Бордо изравни от дузпа, реализирана от Жусие. Малко след това и гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, но Елоге Енза Ямиси пропусна и Седрик Карасо спаси. В 73-ата минута домакините успяха да стигнат до победния гол. Никола Морис-Белай прокара топката покрай гредата от вътрешната страна с удар по земя и така донесе трите точки на тима си.

С победата днес Бордо събра 30 точки и изпревари Нант на четвъртата позиция. Валансиен пък остава в опасната зона с 11.