Черно море на Гонзо продължи със силните игри и взе поредната си жертва (видео)

Отборът на Черно море продължи със силните си игри в "А" група. В мач от 22-ия кръг от шампионата, тимът на Георги Иванов победи с 2:0 като гост Локомотив (София). Попаденията за "моряците" реализираха Стенли Окоро (9) и Георги Илиев (21). По този начин варненци се изкачиха на 6-та позиция преди утрешния мач на Левски срещу Черноморец.

Още в самото начало на двубоя Черно море притисна своя противник и успя да се настани в половината на домакините. Така се стигна до 9-ата минута, когато Окоро се възползва от неразбирателство между Божидар Митрев и Милан Йованович и отблизо откри резултата.

Ранното попадение даде допълнително самочувствие на възпитаниците на Гонзо, които в течение на срещата все повече вдигаха оборотите. В 21-ата минута Локо Сф се предаде. Георги Илиев вкара втори гол за "моряците". След мощен пробив по дясното крило, Стенли Окоро центрира прецизно към Илиев, който от два метра прати кълбото в мрежата.

Секунди по-късно Окоро имаше възможност окончателно да сложи точка на спора, но пропусна сам срещу вратаря. В 33-ата минута Локо Сф създаде напрежение пред вратата на гостите. Маркиньос изпълни пряк свободен удар и топката се насочи към Искрен Писаров, който се хвърли, но не успя да засече кълбото.

Малко преди това домакините имаха реална възможност за гол. Гаел стреля от границата на пеналта, но Георги Китанов показа вратарските си умения и предотврати попадение в своята врата.

През втората част статуквото не се промени. С малката разлика, че столичани не успяха да застрашат нито веднъж стража Китанов.

От своя страна пък гостите от Варна успяха да изградят няколко смислени атаки. При един от набезите, Окоро, който бе доста деен, излезе на чиста позиция, но шутира право в ръцете на Митрев.

В 75-ата минута Георги Илиев центрира отдясно и Кирил Котев отправи опасен изстрел с глава. Митрев обаче бе заел добра позиция и успя да избие в корнер. В минутите до края мачът се доиграваше и интересните моменти пред двете врати липсваха.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО СФ 0:2