Атлетико застигна Барса след нов триумф, Коща с 15-и гол (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид записа 13-а победа в Примера след 2:0 като гост на Елче в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. Коке (63) и Диего Коща осигуриха успеха на стадион "Мартинес Валеро". Тимът на Диего Симеоне изравни Барселона на върха преди утрешния мач на шампиона в Билбао.

Първата възможност за "рохибланкос" дойде в 11-ата минута. Габи Ернандес скочи абсолютно сам при корнер, а в малкото наказателно поле не можаха да играят с топката нито Жоао Миранда, нито Коща. В 19-ата Феран Короминас стреля малко встрани. В следващата атака и Диего Коща не беше точен.

Пет минути по-късно Ричмънд Боакие пропусна при страхотна контра на валенсианския тим. Централният нападател стреля прекалено високо след комбинация с Фидел и Коро. В 32-ата Арда Туран също не уцели вратата, а минута по-късно Ману Ерера улови удар на Давид Вийя. В 34-ата Дамиан Суарес застана на пътя на влизащата в мрежата топка след шут на Коща.

След почивката превъзходството на Атлети се изрази и голово. В 63-ата минута Раул Гарсия стреля отдалеч, вратарят изби неуверено, Диего Коща спечели схватката с Алберто Ботиа, може би с нарушение, и Коке отбеляза. В 68-ата попадение на Арда не беше зачетено доста спорно.

В 74-ата гостите от "Висенте Калдерон" показаха силата си на контраатака и убиха интригата в срещата. Адриан Лопес пусна превъзходен пас зад защитата и Диего Коща вкара 15-ия си гол в шампионата през настоящия сезон. До края на срещата момчетата на Фран Ескриба не намериха сили за отговор.

Снимки: Getty Images/Guliver