Ман Юнайтед се подигра на Байер и е на осминафинал (видео)

Манчестър Юнайтед разгроми с 5:0 Байер (Леверкузен) като гост, благодарение на което си гарантира първото място в Група А и класиране за осминафиналите на ШЛ. Антонио Валенсия (22') даде тон за изразителния успех,  а Емир Спахич (30') си отбеляза автогол до почивката. През второто полувреме Джони Еванс (68'), Крис Смолинг (77') и Луиш Нани (88') оформиха разгрома.

Ветеранът Райън Гигс и Фил Джоунс започнаха в халфовата линия на гостите, а по крилата бяха Антонио Валенсия и Луиш Нани. Уейн Рууни стартира на върха на атаката, докато зад него бе Шинджи Кагава.

Сидни Сам пропусна двубоя срещу "червените дяволи", като вместо него започна Хеун-Мин Сон. Килинг очаквано водеше атаката на "аспирините".

Кислинг пропусна добра възможност в 21-ата минута, когато проби в наказателното поле, но в последния момент Джони Еванс изби топката с шпагат. Секунди след това Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата. Кагава отне една топка в половината на гостите и постави началото на контраатака, при която топката стигна до Рууни, който центрира отляво, а непокритият Антонио Валенсия засече на далечната греда - 0:1. След половин час игра резултатът вече бе 0:2, след като Емир Спахич засече в собствената си врата центриране на Рууни от пряк свободен удар.
В 58-ата минута Нани получи възможност да стреля от границата на наказателното поле след грешка в отбраната на Байер, но топката мина встрани от вратата. Две минути по-късно Рейнарц удари гредата на вратата на Де Хеа. В 66-ата минута Джони Еванс направи преднината на гостите класическа. Патрис Евра засече с глава центриране от корнер, топката стигна до Рууни, чиито удар бе спасен от Лено, но Еванс отблизо довкара за 0:3. В 77-ата минута Крис Смолинг покачи на 0:4. Донати загуби топката в своята половина, Кагава намери Рууни, който асистира на Смолинг.

Две минути преди края Луиш Нани закръгли резултата на 0:5, след като бе изведен от Райън Гигс, преодоля Лено и от малък ъгъл вкара ефектен гол, който бе епилога в този монолог на Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" са на първо място с 11 точки, докато Байер (Леверкузен) бе изместен от второто място от отбора на Шахтьор, който има точка повече от "аспирините".