Куриозен гол развали серията на Атлетико (видео)

Отборите на Зенит и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в двубой от група "G" на Шампионската лига, игран при минус шест градуса по Целзий на стадион "Петровский" в Санкт Петербург. Адриан Лопес откри в 53-ата минута, а Тоби Алдервейрелд си отбеляза автогол в 74-ата. "Дюшекчиите" си развалиха стопроцентовия актив, а руският тим запази място за втората позиция.

Испанците си бяха подсигурили първото място в групата и Диего Симеоне заложи на експериментален състав. Адриан Лопес поведе "червено-бялото" нападение, подкрепян от Коке, Раул Гарсия и Кристиан Родригес. Много често Гарсия заставаше като централен нападател, а Адриан се изтегляше към левия фланг. Руският тим оформи атака с Олег Шатов, Александър Кержаков и Хълк.

Гостите от "Висенте Калдерон" започнаха привидно по-добре срещата, но много бързо бяха подложени на сериозен домакински натиск. В третата минута Габи Фернандес получи възможност да стреля, но силният му удар беше доста неточен. В 13-ата Хълк центрира от фаул, но Кержаков шутира слабо. Минута по-късно Хълк прати истинска бомба от 20 метра и Тибо Куртоа имаше късмета да е на пътя на топката. При добавката Аксел Витсел не можа да насочи. В 20-ата Игор Смолников фалцира остро ниско центриране в малкото наказателно поле, но всички се разминаха.

"Рохибланкос" бяха почти плътно затворени около наказателното си поле, а владението на топката беше двойно по-голямо в полза на "питерци". Опасните положения пред Куртоа обаче не бяха достатъчно. Полувремето завърши с шут на Коке, който Юри Лодигин отрази с хубав плонж.

Втората част започна с нов страховит шут на Хълк. Бразилецът прати бомба от 18 метра, но Куртоа беше на мястото си. В ответната атака Кристиан Родригес се измъкна отдясно, но се забави в наказателното поле. В 53-ата се повтори същото упражнение. Зенит имаше поредица от възможности да стреля от наказателното поле, но в крайна сметка стигна само до слаб шут. Секунди по-късно Раул Гарсия намери Адриан Лопес по лявото крило, той се откъсна от защитата и промуши топката между краката на вратаря за 0:1. Това беше втори гол за "седмицата" в рамките на три дни.

Минута по-късно Раул Гарсия прехвърли технично вратаря, но топката кацна на напречната греда. В 61-ата Хълк даде превъзходен пас на втората греда, но Шатов предпочете да подава и сбърка. В 64-ата минута Лучано Спалети направи двойна смяна в опит да раздвижи играта - пусна Бистров и Аршавин. В 74-ата Зенит стигна до изравняване по доста куриозен начин. Смолников центрира отляво, Тоби Алдервейрелд игра неориентирано с глава и прехвърли Куртоа - 1:1. И белгийският страж носи част от вината за попадението. До края не се стигна до опасни удари, като единствено в добавеното време имаше напрежение в двете наказателни полета.

Атлетико е безапелационен победител в групата с 13 точки до момента. Зенит е на второ място с шест, а Порто има четири и мач по-малко. В последния кръг Атлети приема португалските "дракони", а Зенит е домакин на аутсайдера Аустрия (Виена).