Късметлийски гол върна Монако към победите (видео)

С попадение на Мунир Обади в 70-ата минута Монако надви Нант с 1:0 и се утвърди на третото място в Лига 1. Тимът на Клаудио Раниери взе само точка от предишните си два мача, но днес успя да наложи волята си срещу "канарчетата", които при победа щяха да се изравнят в класирането с монегаските.

Монако игра слабо и почти не създаде положения пред вратата на домакините, особено преди почивката. Тогава най-близо до гола беше Еманюел Ривиер, но неговият удар не намери целта.

През второто полувреме Раниери реши да смени разочаровалия Радамел Фалкао и пусна в игра Антони Мартиал. Малко по-късно удар на Обади рикошира в играч на домакините и влетя в мрежата. Нант имаше шанс да избегне поражението, но американският национал Алехандро бедоя стреля над напречната греда.

В класирането Монако е на трето място, на 5 точки след Пари Сен Жермен, а Нант е на пета позиция.

"Замених Фалко, за да го запазя за следващите мачове. Той страда от лека контузия", отговори Раниери на въпрос за смяната на колумбийския нападател.