Локо (Пд) е на 1/4-финал въпреки изненадващата загуба от "тигрите" на Борисов на "Лаута"

Отборите на Витоша (Бистрица) и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 1:0 в среща-реванш от 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Попадението на стадион "Локомотив" в Пловдив, където се играха и двете срещи, отбеляза Четин Садула в 13-ата минута. В края на първата част Николай Божов изпусна дузпа за втородивизионния тим.

"Смърфовете" обаче се класират за 1/4-финалите след победата с 5:0 в първия двубой.

Най-любопитният момент в мача бе в 64-ата минута, когато на терена се появи Бойко Борисов. 54-годишният бивш министър-председател на България вече имаше 2 официални мача в професионалния футбол, след като игра в две срещи в "Б" група. Днес той записа дебют и за Купата на страната.

В началото на второто полувреме "смърфовете" можеха да стигнат и до равенство, но последователно Аймен Белаид и Здравко Лазаров не успяха да преодолеят вратар Мартин Луков. Малко по-късно бистричани можеха да вкарат и второ попадение, но
Велизар Андонов не успя да вкара от 10 метра по диагонала, като топката мина край страничната греда.

В друг мач от 1/8-финалите днес Раковски и Добруджа завършиха 1:1.

ВИТОША - ЛОКО (ПД) 1:0
1:0 Садула (13)

ВИТОША: Луков, Върбанов, Павлов, Предев, Садула (54-Яначков), Димов, Божов, Господинов, Стоянов (77-Тодоров), Андонов, Ив. Георгиев (64-Б. Борисов)

ЛОКО (ПД): Акалски, Куанг, А. Белаид, В. Георгиев, Марков, Н'Дайе (64-Казнаферис), Якимов (46-Йовчев), Маламов, Т. Белаид (80-Григоров), Лазаров, Стефанов

СЪДИЯ: Николай Йорданов
СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив