Нант съсипа Бордо

Отборът на Нант продължава да изненадва с отличното си представяне в Лига 1. "Канарчетата" разбиха с 3:0 като гост Бордо в мач от 13-ия кръг на френския шампионат. Малко преди почивката резултатът бе открит от Венсан Басат, а през второто полувреме нови два гола добавиха Папи Джилободжи и голмайсторът на тима Филип Джорджевич.

С изненадващата победа Нант запазва четвъртата си позиция в шампионата и вече има 23 точки, което е само на четири от втория Лил и на осем от лидера Пари Сен Жермен. Бордо пък прекъсна хубавата си серия от цели седем мача без загуба и остава на 11-о място със 17 точки.