Катаня взе глътка въздух с три точки срещу Удинезе (видео)

Катаня прекъсна серията си от лоши резултати и записа едва втора победа от началото на сезона в Италия. На своя "Анджело Масимино" отборът на Роландо Маран надви с 1:0 Удинезе и вече има 9 точки. Единственото попадение за домакините отбеляза аржентинският ветеран Макси Лопес от дузпа в 30-ата минута. "Фриуланите" бяха по-добрият отбор и създадоха повече голови положения, но липсата на Антонио Ди Натале се усети и неговите съотборници не успяха да стигнат дори до равенството.

Късметът също не беше на страната на Удинезе, особено в 67-ата минута, когато удар на Джампиеро Пинци срещна гредата.

Победата придвижи Катаня с една позиция напред и отборът вече е 18-и в подреждането. Удинезе е на 10-о място с 13 точки.

В следващия кръг Катаня гостува на Торино, а Удинезе приема Фиорентина.