Реал Мадрид и Кристиано вилняха здраво срещу баски (видео)

Отборът на Реал Мадрид разби с 5:1 гостуващия Реал Сосиедад в среща от 13-ия кръг на Примера, играна пред почти пълни трибуни на "Сантиаго Бернабеу" - 77 427 зрители. Кристиано Роналдо наниза хеттрик (12, 26-д. и 76), а по едно попадение добавиха Карим Бензема (18) и Сами Кедира (36). За "синьо-белите" се разписа Антоан Гризман. Успехът временно доближи "лос меренгес" на три точки от върха.

Карло Анчелоти отново залoжи на звездните крила Гарет Бейл и Кристиано Роналдо. На върха на нападението беше поставен Карим Бензема, а зад него действаше Лука Модрич. Алваро Арбелоа зае поста на ляв краен защитник. Хагоба Арасате подреди 4-2-3-1 с изнесен в атака Харис Сеферович.

Още в седмата минута Кристиано разтресе напречната греда. Португалският стрелец изстреля топката от лявото крило и тя тупна върху гредата. Първото попадение за "белите" дойде лесно. В 12-ата минута Бензема центрира отляво, Роналдо овладя на далечната греда и с много мощен шут, макар и от малък ъгъл, разстреля вратаря Клаудио Браво - 1:0.

В 14-ата Бейл овладя и предостави на Кристиано, който шутира силно по земя, но в ръцете на вратаря. В 17-ата Антоан Гризман направи хубав пробив по лявото крило, но сбърка при паса. При следващата атака "Бернабеу" отново ликуваше. Този път Кристиано асистира на Бензема и френският нападател реализира с премерен нисък удар от 14 метра.

Гостите от "Аноета" нямаха време за реакция и бързо получиха и трети гол. В 26-ата минута беше отсъдена дузпа в полза на "лос меренгес". Бензема спорно отне в центъра, топката стигна бързо до CR7, който отправи пореден изстрел. Топката се удари в ръката на Иниго Мартинес. При шпагата ръката беше почти прилепена към земята, но определено спря летежа на кълбото. От бялата точка Роналдо беше безкомпромисен - 3:0 и 15-и гол в Ла Лига.

В 31-ата пред Бейл се откри възможност за попадение, но уелсецът стреля до близката греда. В 36-ата стомилионният футболист подаде към Кедира, който от 15 метра разстреля Браво за 4:0. С това германският национал прекъсна серия от 15 поредни гола, отбелязани от Роналдо, Бензема и Бейл. Реал Мадрид се забавляваше, нещата им се получаваха, а баските бяха в тежък нокдаун. В 44-ата Кристиано надскочи пазача си и стреля с глава, но не изненада чилийския страж. Минута по-късно Браво изгледа удар на Бейл с глава, който профуча покрай близката греда.

През втората част вихрушката утихна. Сякаш домакините се смилиха над своя съперник. В 51-ата Карлос Вела стреля опасно и топката мина до сглобката. В 57-ата Роналдо опита изстрел към далечната греда, който обаче нямаше нужната точност. В 60-ата минута съдията подмина спорно положение за дузпа при падане на Гризман. Само минути по-късно френският нападател успя да вкара. Пепе не можа да изчисти топката и Гризман не сбърка сам срещу Диего Лопес, отбелязвайки с прецизно насочване.

В 69-ата "семицата" на Реал Сосиедад пак беше изпуснат от Пепе, но диагоналното насочване за малко не намери целта. В 76-ата Кристиано оформи своя хеттрик с 16-ия си гол в Ла Лига. Португалецът препарира вратаря с удар от пряк свободен удар - насочване над стената и "ледена фигура" на Кладио Браво. В 84-ата Гризман пак беше изпуснат от отбраната, но не показа голов нюх от чудесна позиция.

През второто полувреме "белите" направиха редица смени, като в игра се появиха Асиер Ияраменди, Иско и Алваро Мората. Бензема за първи път от месеци беше аплодиран при смяна. Неговата резерва Мората направи огромен пропуск в 88-ата минута. Кристиано му подари кристално положение за гол, но младият стрелец от пет метра не уцели вратата.

Предстои пауза за клубен футбол. Следващият мач на Реал Мадрид е след две седмици.

Снимки: Getty Images/Guliver