Литекс вкара шест и пак е на върха, новата звезда на "оранжевите" отново впечатлява

Отборът на Литекс се върна на победния път, след като разби аутсайдера Пирин (Гоце Делчев) в мач от 17-ия кръг на "А" група. Головете за "оранжевия" успех с 6:2 отбелязаха Армандо Ваюши (3, 6), Юрген Джазула (35 и 74 от дузпа) и Симеон Славчев (49, 86), а за гостите се разписаха Димитър Пиргов (60) и Иван Стоянов (90).

С двете си попадения 20-годишният Славчев вече има 10 гола през сезона, въпреки че играе като дефанзивен халф. Новата звезда на тима вече направи дебют за националния тим, а вчера получи повиквателна за важните квалификации на младежите. Победата пък качи ловчанлии на върха преди утрешното гостуване на Лудогорец на стадион "Българска армия". Двата тима имат по 37 точки, а ЦСКА е с 29. Пирин пък е безнадеждно последен с едва 6 точки.

Домакините, които до загубата с 1:2 от Ботев (Пловдив) имаха шест поредни победи, решиха всичко в днешния мач до 6-ата минута. Ваюши се разписа само 3 минути след първия съдийски сигнал след атрактивно воле. 180 секунди по-късно отново албанецът направи безпомощен Абди Абдиков.

В следващите минути футболистите на Литекс намалиха темпото, но без проблеми успяха да създадат още няколко положения. Удар на Николай Бодуров премина встрани от вратата, а с два пропуска се отличи и Вилмар Джордан. Все пак в 35-ата минута хубава комбинация между Момчил Цветанов и Джазула бе завършена успешно от последния.

С куриозно попадение започна втората част. В 49-ата минута Джазула центрира от фаул, никой не игра с топката, която срещна гредата и Славчев необезпокояван вкара за 4:0.

Едва в 60-ата минута гостите успяха да застрашат вратата на Евгени Александров, а при създадената ситуация Димитър Пиргов записа името си сред голмайсторите.

"Оранжевите" бързо реагираха и отвърнаха с нови два гола. В 74-ата минута Джазула реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу резервата Мирослав Манолов. Шестото попадение бе дело на Славчев в 86-ата минута след добър самостоятелен рейд.

В 90-ата минута резервата на неврокопчани Иван Стоянов оформи крайния резултат с добре насочен изстрел.