"Сините" си върнаха и на Локо (Пд) в драма на "Лаута" (видео+галерия)

В много драматичен двубой на “Лаута” Левски победи с 3:2 с късен гол Локомотив (Пловдив) в дербито от 15-ия кръг на “А” група. Мачът се играе пред празни трибуни заради наказанието на домакините от мача с ЦСКА. Попаденията за гостите отбелязаха трите звезди на тима Владимир Гаджев (8), Гари Родригес (45-дузпа) и Цветан Генков в 85-ата минута. Дани Кики (13) и Стилианос Илиадис (73) бяха точни за “смърфовете”, които играха цяло второ полувреме с човек по-малко. Причината затова е, че резервата Валери Георгиев бе изгонен с директен червен картон в 45-ата минута, когато спря топката с ръка на голлинията и се стигна за дузпа на “сините”.

Така Левски в рамките на няколко дни победи двата пловдивски тима, които му нанесоха поражение в първите два кръга на сезона. Интересното е, че сега и предимството в сблъсъците срещу Ботев и Локомотив е на страна на столичани.

Александър Станков разчиташе на 10 от футболистите, които победиха с 1:0 ЦСКА в събота. Единствената промяна беше принудителна - на мястото на наказания заради натрупани жълти картони Диего Фераресо се появи Асен Георгиев.

При "сините" промените сред титулярите бяха две. От играчите, победили с 1:0 Ботев (Пловдив), не започнаха Станислав Ангелов и получилият червен картон Борислав Цонев. Техните места бяха заети от Йордан Милиев и Пламен Димов.

Гаджев даде преднина на "сините" в 8-ата минута с гол от пряк свободен удар. Националът прехвърли излезлия да чака центриране Господинов и прати топката в мрежата с третия си гол за сезона. Дани Кики изравни с първия си гол в тази кампания в 12-ата минута. Камбуров намери играча с номер 9 на "червено-белите" на 19 метра от вратата, който с левия крак прати топката в далечния ъгъл на Горан Блажевич.

В 26-ата минута Кики изстреля нов силен удар, този път спасен от Блажевич, а Милиев изпревари Камбуров преди голаджията да вкара втори гол за Локомотив. Цветан Генков с глава стреля добре, но топката мина покрай гредата, а реферът Александър Костадинов изненадващо отсъди ъглов удар в 29-ата минута.

В последната минута на продължението на първата част Дъстли Мюлдер изпусна сам срещу Господинов, който го пресрещна и изби. Атакака на "сините" продължи и Валери Георгиев спря топката с ръка пред голлинията. Реферът отсъди дузпа и даде червен картон на резервата, който бе заменил Александър Тунчев в средата на първата част. Зад топката застана Гари Родригес, който прати топката в долния ляв ъгъл.

Второто полувреме започна със спестен втори жълт картон на Аймен, който удари Пламен Димов. Стилианос Илиадис проби отдясно, но Милиев изби пред Камбуров.

Родригес и Орлин Старокин стреляха опасно покрай вратата на Господинов. Станислав Ангелов пък замени Вутов в 56-ата минута. Даниел Димов също пропусна след корнер.

Генков пропусна да реши мача в 63-ата минута. Деветката излезе сам срещу Господинов, след което го преодоля, но Асен Георгиев изби с глава неговия изстрел на голлинията. Камбуров пробва рефлекса на Блажевич с удар от фаул отдалеч.

Илиадис не успя да засече центриране на Кики в 69-ата минута. Гръцкият халф обаче вкара в 73-ата минута. Неговият изстрел първо бе спасен от Пинто, но при добавката футболистът с номер 28 опъна мрежата на Блажевич. Преди това Мирослав Иванов смени Пламен Димов, а след това Димитър Макриев смени Старокин.

Гостите се хвърлиха в атака, като все пак стигнаха до успеха в 85-ата минута. Генков бе изведен от Гаджев и с хубав удар вкара за 3:2 за тима си, с което донесе втора поредна победа.

“Сините” вече имат 25 точки, като се изравниха с Ботев (Пловдив) и изостават на три от “смърфовете”, които капитулираха след четири поредни победа в шампионата.