Усмивки на “Герена” – Левски с премия след шест месеца

Настроението сред играчите на Левски бе отлично в днешната тренировка, след като получиха първа премия за сезон 2013/2014 година. “Сините” си я заслужиха заради важния успех с 1:0 над Ботев (Пловдив) миналия уикенд на “Георги Аспарухов”.

Интересното е, че това бе първа победа над отбор от първата осмица на първенството за футболистите на Антони Здравков, които преживяха какво ли не през последните пет месеца заради слабото си представяне. Загуба на финала за Купата на България от Берое, изпускане на титлата срещу Славия след нелеп автогол на Димитър Везалов в последния кръг, срамното отпадане от Иртиш (Павлодар), както изгонванията на Николай Митов, Славиша Йоканович, грозната случка с Ивайло Петев и голямата загуба с 0:3 от ЦСКА.

Това е първа премия, която взимат Станислав Ангелов, Владимир Гаджев и компания от мача с Лудогорец на 18-и май, когато Пелето вкара победния гол в 93-ата минута. Тогава цялата синя общественост вярваше, че Левски е станал шампион, тъй като изпревари “орлите” и оставаше само домакинство срещу Славия, но от мечтаните премии за 27-а титлa играчите чак днес напълниха джобовете с пари, заслужени заради победа над противник.

Минути след тежкото поражение от "армейците" президента Тодор Батков обяви, че спира финансирането към първия отбор. На този етап има само забавяне с изплащането на една заплата на Гари Родригес и съотборниците му.