Айнтрахт продължава без грешка в група "F" (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) върви уверено към продължаване напред в турнира на Лига Европа след като записа трета поредна победа в своята група "F". Германският тим се наложи с 2:0 над Макаби (Тел Авив) и все още не е допуснал гол в своята врата до момента. Точни за успеха на домакините бяха Вацлав Кадлец в 13-ата и Александър Майер в 53-ата минута.

Срещата започна доста равностойно с атаки и към двете врати. Постепенно обаче Айнтрахт натисна и в 13-ата минута удар на Александър Майер се отби от гредата, а при добавката Вацлав Кадлец от близо отбелза за 1:0.

В 34-ата минута пък гостите останаха и в намален състав след като Тал Бен Хаим получи два жълти и червен картон само за четири минути, и двата за игра с ръка. От този момент до края на полувремето домакините обсадиха вратата на съперника и само малшансът им попречи да стигнат до втори гол.

Второто попадение обаче очаквано падна в началото на втората част. В 53-ата минута Транкило Барнета центрира към Майер, който от близо с глава простреля вратата на съперника за 2:0. След това германците имаха още няколко положения да отбележат и още.

С тази победа Айнтрахт събра актив от 9 точки и води убедително в класирането в групата. Макаби (Тел Авив) пък се намира на 2-ата позиция с 4 точки.