Суонзи клъвна 4 пъти Съндърланд в дебюта на Пойет

Отборът на Суонзи надигра повече от категорично Съндърланд в домакинството си от 8-ия кръг в Премиър лийг. "Лебедите" се наложиха с 4:0 и оставиха "червите точки" без успех в актива си. Дори и дебюта на новия менидър Густаво Пойет не помогна на гостите за по-добро представяне.

Уелсците решиха всичко за едно полувреме. В 57-ата минута Фил Бардсли си отбеляза автогол, а само минута по-късно Джонатан де Гузман удвои преднината на своя тим. Третият гол в мача бе отбелязан от Вилфред Бони в 64-ата минута от дузпа. Крайното 4:0 пък оформи Чико в 80-ата минута.

Така Суонзи спря серията си от две поредни загуби и излезе на 11-ото място с 10 точки. Съндърланд остава на дъното на класирането с едва 1 спечелена точка.