Левски разпилява след Йока и Сираков - пропусна да вкара 10 гола (видео + галерия)

Авантюрата на Антони Здравков начело на Левски стартира ударно. "Сините" разпиляха с 5:0 като гост Пирин (Гоце Делчев) в срещата-реванш от 1/16-финалите за Купата на България и с общ резултат 9:0 продължават напред в турнира.
С гол на Орлин Старокин (15) и по два на Гари Родгриес (48, 69) и Цветан Генков (53, 72) столичаните зарадваха публиката си преди Вечното дерби с ЦСКА другата събота на "Васил Левски". Победата на Левски можеше да бъде и много по-убедителна, ако не бяха четирите пропуска на Генков, както и отмененият му редовен гол, плюс гредата на Борислав Цонев и невероятният пропуск на Дъстли Мюлдер. Собственикът Тодор Батков наблюдава на живо срещата и остана доволен от резултата.

Пламен Илиев се завърна на вратата, като в стартовия състав бяха още Станислав Ангелов и Цветан Генков, които лекуваха травми през последния месец, и младоците Антонио Вутов и Борислав Цонев. Първият двубой бе завършил 4:0 на стадион "Георги Аспарухов".

Играчите на Левски показаха, че не са повлияни от грозните събития през последните дни на "Герена", където Славиша Йоканович бе уволнен, а след скандала с Ивайло Петев Наско Сираков и Иво Тонев подадоха оставки.

Орлин Старокин бе точен в 15-ата минута, след като засече с левия крак центриране на Гари Родригес от фаул. Генков направи страхотен пропуск в 38-ата минута. Деветката бе изведен отлично от Вутов сам срещу Абдиков, като се опита да го прехвърли, но стражът изби в корнер.

До края на първата част Генков още два пъти пропиля да удвои след подавания на Борислав Цонев и Ангелов. №9 на "сините" първо стреля в аут, а след това Абдиков спаси. Бившият играч на Локомотив (София) остана сам срещу Абдиков в продължението след подаване на Родригес. Роденият в Мездра нападател реши да стреля силно, но Абдиков отново бе на висота.

Втората част започна с греда на гостите. Цонев стреля хубаво с левия крак от 13 метра, но топката се отби в гредата на Абдиков. В 48-ата минута Вутов изведе Родригес зад защитата и холандецът удвои.

В 54-ата минута Миро Иванов подаде технично на Генков, който преодоля Абдиков и на празна врата увеличи аванса на столичани. Мюлдер от два метра прати топката високо над вратата в 64-ата минута вместо да вкара четвърти гол. Холандецът получи жълт картон за груб фаул и моментално след това бе заменен с Христо Попадийн, който дебютира със синята фланелка. Гол на Генков бе отменен поради засада в 67-ата минута, но по-скоро реферът сбърка, тъй като нападателят бе на една линия със защитата на домакините.

Ангелов изведе Родригес в 69-ата минута, който не сбърка и направи 4:0 с 15-ия си гол за клуба. Три минути по-късно Генков с глава прати топката в мрежата на Абдиков след центриране на Старокин за 5:0. Попадението бе негово пето в 10 мача за Левски и трето на стадиона в Гоце Делчев.

До края на срещата гостите не се натискаха да вкарат повече голове на своя противник, който беше се предал тотално. Въпреки това този резултат не трябва да заблуждава "сините", които имат много работа, за да излязат от тежката ситуация, в която се намират.

ПИРИН - ЛЕВСКИ 0:5 (общ резултат 0:9)
0:1 Старокин (16)
0:2 Родригес (48)
0:3 Генков (54)
0:4 Родригес (69)
0:5 Генков (72)