Жестоко унижение! Унгария отнесе 8 гола в Амстердам (видео)

Унгария загуби шансовете си да се класира на бараж за световното първенство след позорна загуба с 1:8 при гостуването си на Холандия. "Лалетата" вече си бяха осигурили първото място, но не показаха никаква милост, а при повече желание можеха да стигнат и до двуцифрен резултат срещу безпомощните маджари. С хеттрик за домакините се прояви Робин ван Перси. Освен него във вратата на Адам Богдан се разписаха Кевин Строотман, Джърмейн Ленс, Рафаел ван дер Ваарт и Ариен Робен, а Шилард Девечери си вкара автогол. За гостите точен беше Балаш Джуджак от дузпа в 47-ата минута, когато резултатът вече бе 0:4.

Селекционерът на Холандия Луис ван Гаал даде шанс на някои млади играчи като Дарил Анмаат и Далей Блинд, които не го разочароваха. Ван Перси откри резултата в 16-ата минута след пас на Янмаат, а Строотман покачи на 2:0 в 25-ата. Третия гол отбеляза Ленс, а Ван Перси се разписа още веднъж точно преди почивката. Попадението на Джуджак от бялата точка още повече раздразни "лалетата", които с лекота вкараха още 4 гола.

Загубата лиши унгарците от реални шансове да се преборят за второто място. Те останаха с 14 точки и бяха задминати от Турция и Румъния, които вече имат по 16. В последния кръг Унгария приема Андора, но трябва да разчита Румъния и Турция да загубят домакинствата си, съответно на Естония и Холандия.

С хеттрика си Ван Перси стана голмайстор номер 1 в историята на Холандия. Той има 41 попадения за страната си и измести Патрик Клуйверт, който приключи кариерата си с 39 гола.

ХОЛАНДИЯ - УНГАРИЯ 8:1
1:0 Ван Перси (16)
2:0 Строотман (25)