Голово шоу в Стара Загора - малките лъвове спряха победната серия на фаворита Русия (видео)

След шест гола, много обрати и един червен картон младежкият тим на България завърши 3:3 с Русия в квалификационен мач за Евро 2015, който се игра в Стара Загора.

Попаденията за малките лъвчета вкараха Стефан Велков (13), Ивайло Чочев (37) и Александър Колев (66), а за гостите на два пъти се разписа Базелюк (7, 56) и веднъж Козлов (63).

Така българският тим не само че спря победната серия на своя съперник, който до този момент имаше три успеха в три срещи, но и запази шансовете си за класиране на Евро 2015.

Гостите първи откриха резултата с гол на Базелюк в 7-та минута. Тогава нападателят на ЦСКА (Москва) получи пас от над 30 метра, без проблем надбяга българската отбрана и технично с левия крак вкара в долния десен ъгъл на Китанов.

Младите лъвчета не се уплашиха и бързо изравниха с попадение на Стефан Велков в 13-та минута. Божидар Васев спечели фаул от ляво, след което центрира и 16-годишният централен бранител на Славия вкара с глава.

Попадението даде криле на българския тим и в 24-та минута Чочев изведе добре Едисон Йорданов, но нападателят на трикольорите стреля в аут. В ответната атака руснаците можеха отново да поведат, но изстрел с глава на Обуков бе избит в корнер от Китанов.

Пълен обрат осъществи халфът на ЦСКА Ивайло Чочев, който в 37-та минута реализира за 2:1 с великолепен изстрел от границата на наказателното поле, попаднал в долния ляв ъгъл на руската врата.

Именно при този резултат завърши и първата част. След почивката двата отбора заиграха още по-нападателно, а и зачестиха грешките в отбрана.

В 54-та минута страхотен шут на Милен Гамаков от 25 метра профуча на сантиметри над напречната греда.

Само 120 секунди по-късно руснаците успяха да изравнят. Илия Мунин в опита си да върне топката назад, изведе Базелюк сам срещу Китанов, и нападателят на гостите вкара за 2:2. В 63-та минута Русия реализира нов гол след шут на Козлов и недобра намеса на Китанов.

Нашите не се предадоха и в 66-та минута Александър Колев вкара с глава след центриране от фаул за крайното 3:3.

В 85-та минута Емелянов получи втори жълт картон за груб фаул в центъра на терена и руснаците останаха с 10 човека. Футболистите на Михаил Мадански обаче не успяха да се възползват от численото си предимство и в крайна сметка се задоволиха с точката, която е осма в актива на България.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 3:3