Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Шахтьор се пребори за точка от Ман Юнайтед (видео)

Отборите на Шахтьор (Донецк) и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от група "А" на Шампионската лига. Двата тима изиграха равностоен мач на "Донбас Арена" завършил 1:1. Гостите първи откриха резултата в мача с попадение на Дани Уелбек в 18-ата минута, но в 76-ата минута домакините се пребориха за точката с попадение на Тайсон. Така двата тима остават с равен актив от по 4 точки на първите две места в класирането в групата.

Първото полувреме бе доста равностойно. Гостите обаче изглеждаха по-опасни в предни позиции. В 9-ата минута Робин ван Перси овладя една топка на границата на наказателното поле, обърна се и стреля, но над вратата. В 14-ата минута обаче играчите на Шахтьор претендираха за дузпа, след като Том Клевърли срита Тешейра в пеланта, но съдията не видя основание да посочи бялата точка.

В 18-ата минута обаче Юнайтед организира нелоша атака като Маруан Фелайни центрира от дясно, защитник на домакините нескопосано опита да изчисти, но вместо това подари топката на Дани Уелбек, който от близо нямаше как да сгреши за 0:1. След гола играчите от Донецк взеха инициативата и повече владееха топката, но Юнайтед показа доста организирана игра в защита и не допусна да се стигне до реални голови опасности пред Давид Де Хеа.

И през втората част събитията на терена не се промениха драстично. Шахтьор търсеше начин да възстанови равенството, но домакините продължаваха да не могат да стигнат до реални голови възможности. Единствено в 50-ата минута Ракитский отправи опасен изстрел от фаул, но покрай вратата. Юнайтед пък имаше добра възможност в 70-ата минута, когато Ван Перси получи на точката на дузпата, обърна се и стреля, но изстрелът му бе блокиран.

В 76-ата минута обаче настоятелността на украинците даде резултат. Тогава Ракитский нахлу в пеналта и пусна остро по земя, там Видич не се намеси добре и подари топката на Тайсон, който със силен удар не остави шансове на Де Хеа за 1:1. В 85-ата минута испанският страж трябваше да показва класа като след един рикошет топката полетя опасно към вратата му, но той успя да спаси.

В крайна сметка повече голове така и не паднаха и срещата завърши при равен резултат, който обаче изглежда справедлив с оглед показаното на терена.