50 дни по-късно най-скъпоплатеният чужденец се завръща за Левски

Холандският бранител на Левски Дъстли Мюлдер вече е готов на 100% да се завърне в състава, според Славиша Йоканович. Така играчът с номер две се очаква да е титуляр в столичното дерби с Локомотив (София) в петък на стадион "Георги Аспарухов" от 12-ия кръг на "А". Това ще бъде първи негов двубой от 11-и август насам. Тогава, след равенството 0:0 с Берое на "Герена", Наско Сираков го изгони от първия състав заедно с Кристовао Рамос, Жоао Силва и Рамон Лопес заради незадоволителни игри. Другите трима разтрогнаха, тъй като си намериха отбори в Турция, Италия и Украйна, но холандецът не се договори с шефовете си и над 40 дена тренираше с втория състав на "сините", въпреки че е най-скъпоплатеният от чужденците в Левски.

Преди 10 дни той бе върнат в първия отбор, след като не бе намерен негов заместник. Йоканович разговаря на четири очи с него, където Мюлдер е потвърдил, че има голяма желание да си възвърне формата след слабите мачове през това лято. Интересното е, че още в дебюта си начело на Левски сръбският специалист извади Мюлдер от стартовите 11. Той бе наблюдавал изявите му на видео срещу Иртиш (Павлодар) и на живо при гостуването на Ботев (Пловдив). След това холандецът остана на пейката за 90 минути срещу Локомотив (Пловдив). Той се появи като резерва срещу Пирин (Гоце Делчев) в първата победа за сезона и се завърна от първата минута срещу Берое, което засега е последният му двубой.

Мюлдер има 102 мача и пет гола за Левски, като кара своя четвърти сезон след идването си през лятото на 2010 година.

Освен него срещу Локомотив в защита ще действат Алехандро Перес, Йордан Милиев и Нуно Пинто.