Нападател на Ботев (Пловдив) рискува да остане извън игра задълго

Нападателят на Ботев (Пловдив) Александър Колев рискува да остане извън игра за много дълго време. Младият таран се контузи още в 3-ата минута при поражението с 0:3 от Славия на “Овча Купел”, като напусна принудително със сериозни болки в десния крак.

Утре деветката на “канарчетата” ще бъде прегледан обстойно, но има съмнения, че травмата му е доста сериозна.

Със сигурност Колев е аут за срещата-реванш от осминафиналите с Локомотив (Пловдив) за Купата на България в сряда и предстоящите двубои на тима от “А” група с Хасково и Лудогорец.

Нападателят донесе победата над Литекс преди няколко седмици, след което се контузи и остана извън игра за близо 20 дни. Преди това пък се разписа в дербито със “смърфовете” за Купата с изравнителен гол в 92-ата минута.

Славия победи Ботев Пд с 3:0

Бившият играч на Геел има общо три гола за Ботев - два за купата и един в първенството.