Локо Пд и Черно море се самоубиха в здрав мач - легенди на двата отбора си скачат на бой

Локомотив (Пловдив) и Черно море изиграха здрав мач, който при победа на един от двата отбора му даваше сериозни шансове да влезе в първата шестица, но в крайна сметка след 90-минутна битка срещата приключи при 1:1.

Мартин Камбуров откри за домакините през първата част, отбелязвайки своя 149-и гол в "А" група, а Матиас Курьор изравни към края на срещата.

Още в 18-ата минута пък гостите останаха без един от най-опитните си защитници - Кирил Котев, който напусна със счупен нос след сблъсък с вратаря на смърфовете Йордан Господинов. Към края на двубоя нов инцидент беляза срещата. Легендарният футболист на Локо и България Христо Бонев и треньорът на моряците Никола Спасов си размениха остри реплики и псувни, а не бяха далеч и от юмручна саморазправа, но бързата намаса на охраната предотврати по-сериозен инцидент.

Иначе първата по-добра атака в мача бе организирана от домакините. В 6-ата минута Якимов центрира към Благой Наков, който стреля над напречната греда. Само 180 секунди по-късно Мартин Камбуров стреля след пас на Дяков, но Илко Пиргов спаси.

В 13-ата минута нова добра атака на домакините завърши с шут на Ванчо Траянов от границата на наказателното поле, но стражът на гостите отново спаси.

Пет минути по-късно варненци трябваше да извършат принудителна смяна. Кирил Котев се сблъска с вратаря на домакините Йордан Господинов и след лекарската намеса се оказа, че бранителят трябва да напусне играта със счупен нос.

След половин час игра моряците можеха да открият резултата, когато Миро Манолов стреля добре, но Господинов спаси. Локо отговори със сериозен пропуск на Камбуров, който стреля от близка дистанция в 35-ата минута, но Пиргов спаси.

В 38-ата минута домакините откриха резултата. Карагерен бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да стреля, подаде към Мартин Камбуров и той вкара без проблем на празна врата - 1:0 за Локо Пд.

Втората част започна със сериозен пропуск на Черно море. Симеон Райков финтира пропивников бранител, но след това вместо във вратата изпрати топката в аут.

В 49-ата минута Георги Божилов опита да изненада Господинов от сериозна дистанция, но стражът на смърфовете спаси. Три минути по-късно домакините можеха да вкарат втори гол. Камбуров изведе Наков сам срещу Пиргов, халфът пробва да преодолее вратаря на гостите, но не успя.

В 71-ата минута двата отбора си размениха по едно чисто положение. Първо Якимов стреля от 6-7 метра в ръцете на Пиргов. Последва шут на вратаря напред, който намери Божилов, но футболистът на варненци шутира над вратата.

Само три минути по-късно Бургхард като по чудо не изравни, стреляйки с глава от три метра, но Данчо Господинов някак спаси. Секунди по-късно страхотен шут на Симеон Райков нацели напречната греда.

Така се стигна до 80-ата минута, в която Черно море изравни. Венков проби и центрира отляво към Курьор, който без проблем реализира. При тази ситуация домакините имаха претенции за фаул в атака.

Последваха два опасни удара за Черно море. Първо Райков би над вратата, а в 84-ата минута шут на Курьор попадна в ръцете на Господинов.

Локо отговори с опасен пробив на Карагерен, който финтира двама защитници и стреля, но в аут.

В 93-ата минута моряците бяха близо да отнесат във Варна и трите точки, но Живко Петков не успя да преодолее Йордан Господинов и в крайна сметка мачът приключи при 1:1.