Берое допусна шокираща загуба в "А" група

Целещият се в топ 3 на "А" група тим на Берое допусна малко очаквано поражение с 0:1 при визитата си на Хасково в мач от 17-ия кръг на родното първенство. Единственото попадение в двубоя вкара Владислав Узунов в началото на срещата, като това бе втори успех за тях от началото на шампионата. Предишната победа бе срещу шампиона Лудогорец още в първия кръг.

Срещата започна с 15-минутно закъснение. Причината бе в охранителната фирма, наета от домакините, която се оказа без лиценз.

В началните минути гостите натиснаха своя противник. В 5-ата минута Христов бе изведен от Илия Мунин, но шутът му попадна в ръцете на домакинския страж Николай Банков. Три минути по-късно Ндиайе засече топката с глава след центриране от корнер, но я изпрати над напречната греда.

В 11-ата минута домакините откриха резултата при първата си опасна атака. Това стори Владислав Узунов, вкарал в долния ляв ъгъл на Макенджиев след шут от 23-24 метра.

Берое опита да отговори бързо на предизвикателството, но в 12-ата минута Георги Костадинов би покрай вратата след извеждащ пас на Христов.

В 36-ата минута заралии като по чудо не изравниха. След бърза контраатака Елиаш изведе Венци Христов, централният нападател опита да преодолее излезлия да го пресрещне Банков, чуквайки топката покрай него, но в последния момент стражът на домакините успя да я избие с крак.

Втората част стартира с два шута на Керкар и Христов по посока на домакинската врата, но първият не намери целта, а вторият стреля в ръцете на Банков.

В 67-ата минута Христов се измъкна от домакинската отбрана и стреля по земя, но Банков за пореден път спаси.

Незнайно защо, но след тази ситуация последва затишие и до края на мача Берое така и не успя да организира някаква по-сносна атака. Гостите се подведоха по играта на домакините, които имаха полза срещата да се накъса, последваха няколко груби фаула придружени от жълти картони и в крайна сметка заралии допуснаха изненадваща, но не и незаслужена загуба.