Славия разби Ботев (Пд), тъмни облаци надвисват над Вили Вуцов (видео+галерия)

Отборът на Славия разби с 3:0 Ботев (Пловдив) в среща от 17-ия кръг на "А" група. Карлос Фонсека се разписа в 32-ата минута, а Радослав Василев добави две попадения в 56-ата и 71-ата. Това е втора поредна класическа загуба за "жълто-черните", които преди седмица отстъпиха с идентичен резултат на Левски на базата в Коматево. По този начин се засилва напрежението върху треньора Велислав Вуцов, тъй като място в първата шестица вече изглежда все по-трудно постижимо.

"Белите" пък взеха първи домакински успех от септември насам, когато надвиха с 1:0 Хасково.

Мачът започна лошо за "канарчетата", тъй като Александър Колев се контузи още в 6-ата минута и бе заменен от Цветелин Чунчуков. Именно прд гостите обаче се отвори първата възможност за гол. В 13-ата минута Лъчезар Балтанов изведе Момчил Цветанов в наказателното поле, но крилото стреля в тялото на Георги Петков.

Славия - Ботев Пд

Натискът на пловдивчани продължи и в 20-ата минута Милен Гамаков стреля неточно с глава след центриране от ъглов удар.

"Белите", които през по-голямата част от първото полувреме се защитаваха, нанесоха своя удар в 32-ата минута. Жереми Манзоро проби през центъра и пусна към Фонсека, който елегантно преодоля Адам Стаховяк за 1:0.

В 47-ата минута комбинацията между двамата футболисти на столичани се повтори, но този път вратарят на Ботев отрази удара на Фонсека.

В 55-ата минута "канарчетата" бяха много близо до изравнителен гол, след като Петков не успя да улови топката след далечен удар на Ромен Инес. Цветанов първи достигна до кълбото, но стреля покрай вратата.

Секунди по-късно домакините организираха нова добра атака, при която Василев получи подаване в наказателното поле и с точен удар отбеляза втори гол за своите.

В 62-ата минута резервата Иван Цветков отправи опасен изстрел, но този път Петков сигурно улови.

Седем минути по-късно Василев бе близо до нов гол, но ударът му с глава не бе точен. В 71-ата минута обаче нападателят се възползва от грешка в отбраната на "жълто-черните" и направи резултата класически.

В последните секунди Балтанов можеше да отбележи почетен гол, но Петков относо спаси.