Рен остави Гинган в зоната на здрача

Участието в груповата фаза на Лига Европа не се отразява никак добре на представянето на Гингам в първенството. Днес тимът на Жослен Гурвенек записа домакинска загуба от Рен с 0:1 и остана в зоната на изпадащите. Единственото попадение за гостите бе дело на Пол-Жорж Нтеп в 37-ата минута. Благодарение на успеха тимът от Бретон вече е 7-и в подреждането.

Ола Тойвонен се завърна за Рен след контузия и пропусна първото добро положение в мача. Той се измъкна от опит за изкуствена засада и стреля, но ударът му беше спасен от стража на домакините Йонса Льосл. Гостите обаче продължиха да атакуват и малко преди почивката удар на Абдулай Дукуре рикошира и топката се озова в Нтеп, който отблизо откри резултата.

Гинган заигра по-смело през второто полувреме, но Клаудио Бовю и Ларс Якобсен пропуснаха да донесат на отбора поне точка.