Започнахме със зрелищно 7:7 срещу Франция на европейското по футзал за глухи

България завърши наравно 7:7 с Франция в първия си мач от Европейското първенство по футзал за глухи, което започна днес в "Арена Армеец" в София. Националите ни започнаха отпуснато срещата, като "петлите" набързо поведоха с 3:0 и въпреки опитите на двамата ни треньори да променят нещата, играта на българите не вървеше. Чак в средата на първото полувреме футболистите ни заиграха като отбор и успяха да върнат две попадения. След това обаче те получиха нови два гола и резултатът отново стана 3 преднина за гостите. В крайна сметка първото полувреме завърши при резултат 6:4 за Франция, като по време на почивката имаше сериозен разбор на нашия щаб към играчите.

През второто полувреме зрителите в залата, които бяха около 1000, видяха коренно различно поведение от нашия тим, който играеше стабилно в защита и изнасяше бързо топката в нападение. За България по два гола отбелязаха Николай Иванов и Пламен Петков, а с по едно попадение се отчетоха Иво Бошнаков, Владимир Станчев и Пламен Симеонов.

"Изключително много грешки в нашия отбор. Допуснахме елементарни попадения и като че ли наблюдавах друг отбор, а не моя, до средата на второто полувреме. Франция е солиден тим, но ако бяхме играли така, както можем, нямаше да имаме проблеми да спечелим. Отдавам всичко това на напрежението в играчите, които може би се стреснаха от публиката. Със сигурност за следващия двубой с Белгия ще коригираме допуснатите неточности, за да изглеждаме така, както аз искам", заяви единият от треньорите ни Борислав Фердинандов.

Следващият двубой на България ще бъде в петък, 21 ноември, от 16:00 часа в голямата зала на "Арена Армеец", като съперник ще бъде тимът на Белгия. Входът е свободен.