Дунав (Русе) срази Черноморец (Балчик) за трети път

Футболистите на Дунав 2010 (Русе) постигнаха трета поредна победа в рамките на есенния полусезон срещу отбора на Черноморец (Балчик). Момчетата на Веселин Великов надделяха над водения от Георги Иванов - Геша тим с 3:1 в мач от 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят се игра на неутрален терен - на стадион "Панайот Волов" в Шумен.

Този път срещата не започна по най-добрия начин за русенския състав. Черноморци поведоха с 1:0 още в първите минути, като Васил Тачев бе точен от дузпа. След това обаче дунавци поеха инициативата и до почивката върнаха едно попадение чрез Мартин Димов. След подновяването на играта "драконите" доминираха и заслужено стигнаха до два нови гола в противниковата врата. Те бяха дело на капитана Диян Димов, оформил крайното 3:1.

Това е трети мач, в който дунавци побеждават отбора от Балчик в рамките на есенния полусезон. Двата състава играха един срещу друг в предварителната фаза на турнира за Купата на България в Нови пазар, както и в среща от шампионата на Североизточната "В" група. В двата случая "драконите" надделяха с по 1:0.

С новия си успех "Дунав" спечели своеобразния финал за Североизточна България в надпреварата за Купата на АФЛ и се класира за 1/2-финалната фаза, в която ще очаква първенците на Северозападна, Югоизточна и Югозападна България.

"Това със сигурност бе най-добрият ни мач срещу "Черноморец" Балчик тази есен. Вкараха ни гол, но след това ги надиграхме категорично. Върнахме 3 гола и изпуснахме поне още 5-6 гола", заяви след двубоя старши треньорът на русенския отбор Веселин Великов.

Дунав: Цветомир Цанков, Николай Колев, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Християн Кожухаров (Николай Парнаров), Андреас Васев, Светослав Читаков (Йордан Димитров), Мирослав Будинов.